Teroristé jsou tu! Islámský stát přišel! Muž napadl baseballovou pálkou rodinu, která nemluvila anglicky

St. Thomas - "Máme tu teroristy! Je to ISIS!" Tato slova řval smyslů zbavený muž z městečka Saint Thomas v Kanadě. Poté se jal napadnout kolumbijskou rodinu s třináctiletým chlapcem baseballovou pálkou. Důvod takového jednání? Rodina mluvila španělsky. Zprávu přinesl server New York Post.

Okamžik pátečního útoku zachycuje video, které se dostalo na Twitter. Šílený muž v něm napadl baseballovou pálkou rodinu s třináctiletým chlapcem. To vše za výkřiků útočníka "teroristé" a "ISIS".

"Jděte do p*dele! Teroristé! Máme tu teroristy! ISIS! Je tu ISIS!," řval pomatenec na videu, které se do internetového oběhu dostalo ve čtvrtek odpoledne.

@CTVLondon We were victims of a hate crime in St Thomas Ontario. A guy got mad, because we were talking in Spanish . He was about to hit my son who is 13th years old, but my Hubby jumped while the aggressor swings the baseball bat. pic.twitter.com/4tuqSPAH8K

— Mari UX (@Mari__ux) 8. prosince 2017

Podle televize CBC byl muž, šestatřicetiletý Mark Philips, zatčen a byl obviněn z agresivního útoku a z útoku pomocí zbraní. Jeho obětmi byli kromě třináctiletého dítěte kanadský právník Sergio Estepa a jeho manželka Mari Zambranová.

Byla to právě ona, která zveřejnila video útoku na svém twitterovém účtu. "Stali jsme se oběťmi zločinu z nenávisti. Chlápek se mohl zbláznit z toho, že jsme mluvili španělsky. Chtěl napadnout mého třináctiletého syna," napsala Zambranová v příspěvku.

Sergio Estepa byl podle zpráv zraněn. Má zlomené žebro a četné modřiny. "Je to znepokojující," ohodnotil šéf policie v St. Thomas seržant Brian Carnegie. "Byl to ojedinělý a znepokojivý útok. Doufejme, že zůstane ojedinělým," řekl pro CBC.

"Samozřejmě, že každý člen naší komunity je z podobných útoků v šoku. Jsme pobouřeni, že se něco takového stalo," dodal. 

Na videu bylo zřetelně možné slyšet, že se Estepa snažil útočníka žádat o to, aby šel pryč a nechal jeho rodinu na pokoji. Nepochodil však. "V jednom momentu začal vyhrožovat mému synovi, proto jsem se mu postavil," uvedl.

"Ten incident se stal odpoledne u nákupního střediska s kinem a mnoha obchody. Bylo tam hodně lidí, přesto nám pomohla jen jedna osoba. Byli jsme překvapeni, jak téměř všichni předstírali, že se nic neděje," povzdechl si pro CBC.

Estepa i s manželkou do Kanady emigrovali před 20 lety z Kolumbie proto, aby unikli násilí. "Důvodem, proč jsme odjeli do Kanady, byla ztráta naší země. kvůli lhostejnosti. I když jsme žili ve městě, na venkově se pořád vraždilo. To nikdo neřešil, všem to bylo jedno," vyprávěl Estepa.

"Dnešní incident však není problém tohoto města nebo státu. Je to problém člověka. Muže, jenž má nejspíš nějaký psychický problém. Nesmíme však k tomu být lhostejní. Musíme se mu snažit pomoci," vysvětlil Estepa.

Související

Více souvisejících

útok Kanada Policie Kanada Kolumbie Baseball Islámský stát (IS) Twitter

Aktuálně se děje

před 50 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Kyjev: Rusko přišlo ve válce už o 500 tisíc vojáků

Ukrajinský generální štáb dnes ráno oznámil, že od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla ruská armáda o 500 000 vojáků. Tento údaj však není možné nezávisle ověřit, protože Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajina navíc nerozlišuje mezi padlými, zraněnými nebo pohřešovanými vojáky.

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Desatero kyberbezpečnosti: Zjistěte, jestli máte svá data v bezpečí

Kriminalita v kybernetickém prostoru nijak nepolevuje. V roce 2022 tvořily kybernetické útoky 10 % z celkové kriminality v České republice. Celkem šlo o více než 18 tisíc případů. Útočníci cílí jak na firmy, tak i jednotlivce. Výjimkou nejsou ani děti nebo senioři, kteří často patří k nejohroženějším skupinám. Povědomí o kybernetické bezpečnosti se sice pomalu zvyšuje, útočníci ale stále vymýšlí nové způsoby, jak z obětí vylákat osobní údaje nebo peníze. Přečtěte si, jakých deset základních pravidel ochrání vaše data.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

Princ William se svou rodinou

Princezna Kate se zotavuje z vážné nemoci. Potřebuje dvě věci

Britskou monarchií letos otřásají v základech zdravotní problémy jejích členů. Králi Karlovi III. i princezně Kate byla diagnostikována rakovina. Zatímco panovník se už opět objevuje na veřejnosti, jeho snacha se drží v ústraní. Lidem se ukáže, až dostane zelenou od lékařů. 

včera

včera

včera

včera

Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Blinken dorazí příští týden do Prahy. Česko hostí jednání ministrů zemí NATO

Do Česka příští týden dorazí šéf americké diplomacie Antony Blinken, aby se zúčastnil jednání ministrů zahraničí členských zemí NATO. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na americké ministerstvo zahraničí. Blinken má také jednat s českým protějškem Janem Lipavským (Piráti) a dalšími činiteli o podpoře Ukrajiny či energetické spolupráci.

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Policie ztotožnila nejméně 50 lidí, kteří schvalovali atentát na Fica

Slovenská policie eviduje po atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) přes 150 podnětů ohledně možného schvalování pokusu o vraždu. Ve více než 50 případech došlo ke ztotožnění autorů příspěvků, uvedl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na páteční tiskové konferenci. 

včera

včera

včera

Ukrajina zastavila postup ruské pozemní ofenzívy v Charkovské oblasti, přešla do protiútoku

Ukrajinské ozbrojené síly zastavily postup ruské pozemní ofenzívy v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny a nyní přešly do protiútoku, oznámila v pátek ukrajinská armáda podle agentury AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy