Washington - Ani napodruhé se americký prezident Donald Trump nezúčastní tradiční galavečeře s novináři akreditovanými v Bílém domě. Před ním jednu galavečeři vynechal z prezidentů z posledních desítek let jen Ronald Reagan. Ten ale k tomu byl donucen hospitalizací poté, co se stal cílem atentátu.
O Trumpově neúčasti dnes informovala předsedkyně Sdružení zpravodajů Bílého domu (WHCA) Margaret Talevová. „Bílý dům nás informoval, že prezident nemá v úmyslu se zúčastnit letošní večeře, ale že bude aktivně povzbuzovat členy exekutivy, aby se jí zúčastnili," sdělila Talevová v prohlášení.
Galavečeře, kterou pořádá WHCA již od roku 1920, patří k největším společenským událostem ve Washingtonu a účastní se jí i řada dalších politiků a celebrit. Výtěžek ze vstupného putuje na dobročinné účely. Koná se pravidelně vždy v poslední sobotu v dubnu, letos tedy osmadvacátého.
Trump, který může očekávat, že se na večeři stane terčem nejrůznějších vtipů, se zúčastnil této akce v roce 2011, tedy za bývalého prezidenta Baracka Obamy. A z jeho výrazu bylo patrné, že nelibě nese žert, který na jeho účet pronesl právě Obama.
Vládu a Bílý dům má na akci zastupovat Trumpova mluvčí Sarah Sandersová.
Související
Chladná atmosféra zatěžkávací zkoušky. Netanjahu míří do Bílého domu bez červeného koberce
Trump tvrdí, že Íránu naslouchá. Jedné podmínky se však nehodlá vzdát
Donald Trump , novináři , USA (Spojené státy americké) , Bílý dům USA
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Horké počasí je tady. Meteorologové varují, vlna veder začne ve středu
před 43 minutami
Roztržka v OSN: Francie přirovnala Washington k autoritářským režimům, americká delegace ze zasedání RB odešla
před 1 hodinou
Kyjev po smrti Grahama ztratil v USA stěžejního spojence. Zelenskyj míří do Washingtonu s nelehkým úkolem
před 2 hodinami
Chladná atmosféra zatěžkávací zkoušky. Netanjahu míří do Bílého domu bez červeného koberce
před 3 hodinami
Ukrajinské drony zaútočily na Moskvu. Zastavily provoz na tamních letištích
před 4 hodinami
Požáry v západní Evropě nabývají katastrofálních rozměrů. Čelíme největší krizi od druhé světové, prohlásil Macron
před 5 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Po tropech se budou teploty přibližovat k normálu
včera
Krajská organizace přišla o miliony. Byl to opravdu podvod, míní vyšetřovatelé
včera
Německou reprezentaci přebírá Klopp, v Itálii zkrachovala jednání s Guardiolou
včera
Poslední dny platnosti nejstarších občanek. Mezi lidmi jsou jich stále tisíce
včera
Trump tvrdí, že Íránu naslouchá. Jedné podmínky se však nehodlá vzdát
včera
Knížák bude mít pohřeb se státními poctami, rozhodla vláda
včera
Policie řeší černou šelmu na Táborsku. Svědkyně natočila video
včera
Meteorologové očekávají týden tropů. Riziko požárů se opět zvýší
včera
Vlivná členka MAGA se odjela na Ukrajinu přesvědčit, jak vypadá válka. Okamžitě pošlete Patrioty, píše Trumpovi
včera
Evropské automobilky v úpadku? Macron a Merz chtějí zabránit přílivu čínských značek
včera
Ženevské úmluvy v úpadku? Od Ukrajiny po Gazu, nemocnice jsou stále častějším terčem útoků
včera
Vláda odmítla zavřít obchody o všech svátcích. Schválila přepis auta bez návštěvy úřadu i zóny pro větrníky
včera
Evropu spalují jedny z nejhorších lesních požárů v historii. Uhasit je potrvá měsíce
včera
Rusko chce po Evropě finanční odškodnění za škody způsobené během války na Ukrajině
Ruský politický aparát přišel s novým požadavkem vůči západním státům. Tamní zákonodárci totiž prohlásili, že Moskva bude po evropských zemích nekompromisně požadovat finanční odškodnění za škody způsobené během válečného konfliktu na Ukrajině. Vedení Ruské federace se navíc nadále hodlá domáhat navrácení přibližně tří set miliard dolarů v podobě aktiv, která byla na Západě zmrazena po vypuknutí invaze v roce 2022.
Zdroj: Libor Novák