Bílý dům USA

Bílý dům, Washington D.C., USA

Nejvyšší soud USA zablokoval Bidenův plán odpustit studentské půjčky

Americký nejvyšší soud dnes rozhodl, že vláda prezidenta Joea Bidena překročila své pravomoci, když se pokusila snížit nebo odpustit studentské půjčky milionům Američanů, píše agentura AP. V praxi tak soud zablokoval Bidenův plán odpustit dluhy ze studentských půjček v hodnotě 430 miliard dolarů, což mělo pomoci 43 milionům Američanů a naplnit prezidentův předvolební slib, píše agentura Reuters. Biden verdikt označil za chybný a řekl, že udělá vše pro to, aby studentům ulevil.
Bílý dům, Washington D.C., USA

"Tohle je opravdové," USA pozorně sledují vývoj v Rusku po výhrůžkách Prigožina

Spojené státy pozorně sledují vývoj v Rusku po výhrůžkách šéfa wagnerovců Jevgenije Prigožina velení ruské armády, uvedla CNN s odvoláním na americké činitele. Je to podle nich něco jiného než běžná rétorika Prigožina, který vedení armády kritizuje dlouhodobě. Agentura Reuters mluví o největší domácí krizi pro ruského prezidenta Vladimira Putina od února loňského roku, kdy zahájil útok proti Ukrajině
Joe Biden

PŘEHLED: Závod o Oválnou pracovnu začíná. Kdo chce zaujmout Bidenovu pozici nejmocnějšího muže světa?

Volby americké hlavy státu nejsou jednoduchý proces. Skrz soubor volitelů se celá událost protáhne na zhruba rok, zahrnuje jak primárky, tak i finální hlas Sboru. Není proto divu, že ačkoliv je regulérní termín voleb prezidenta USA stanoven na 5: listopadu 2024, už nyní se živě spekuluje o tom, kdo by mohl nahradit Joa Bidena, pokud by nadcházející volby prohrál. Profily možných kandidátů sestavil server SkyNews.
Joe Biden

Biden sdělil novinářům, že plánuje opět kandidovat na prezidenta

Americký prezident Joe Biden dnes novinářům řekl, že plánuje znovu kandidovat v prezidentských volbách. Oficiálně by měl své oznámení zveřejnit v úterý, uvedla agentura Reuters. "Říkal jsem vám, že mám v plánu znovu kandidovat. Víc se dozvíte opravdu brzy," prohlásil Biden.
Joe Biden

Biden plánuje opětovnou kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden plánuje, že se bude příští rok znovu ucházet o prezidentský úřad. S oficiálním oznámením kandidatury ale chce ještě počkat. Toto zatím nejkonkrétnější vyjádření ohledně svých plánů pro nadcházející volby poskytl Biden americké stanici NBC. 
Bílý dům, Washington D.C., USA

Bílý dům odmítl komentovat rozhodnutí o obvinění proti Trumpovi

Bílý dům odmítl komentovat rozhodnutí poroty o obvinění proti bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Prezident Joe Biden se o něm prý dozvěděl z médií. Trumpův osobní právník Joe Tacopina mezitím v rozhovoru agentuře Reuters řekl, že Trump při zatčení příští týden nebude spoután. Trumpovi obhájci se na tom podle Tacopiny dohodli s manhattanskou prokuraturou, která se Trumpovým případem zabývá.

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Má se hrát fotbal v zimě?

Sněhová kalamita zavařila vedení Ligové fotbalové asociace. Zaslouženě

To, že se nejvyšší fotbalové soutěže hrají i přes Vánoce a Silvestra v Anglii či ve Španělsku, je známá věc, přeci jenom tam ale panují trochu jiné klimatické podmínky umožňující fotbal hrát. Pravda, situace, která nastala o prvním prosincovém víkendu v Česku, je v mnoha ohledech mimořádná a nemusí nastávat každý rok, přeci jenom je ale větší pravděpodobnost v tom, že v českých zeměpisných šířkách a délkách nastane takováto situace častěji. 

včera

včera

Pavel Nedvěd

Hledání trenéra fotbalové reprezentace se dostalo do další fáze. Šanci má Hašek s Nedvědem

Jak známo, česká fotbalová reprezentace je pouhý půlrok do mistrovství Evropy v Německu bez trenéra. Stalo se tak poté, co po úspěšné kvalifikaci v listopadu na svůj post rezignoval kouč Jaroslav Šilhavý. Od té doby se v médiích přetřásalo mnoho jmen, která by ho mohla nahradit, od představitelů Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale žádné jméno případného nového trenéra nedostanete. Jak sám předseda FAČR Petr Fousek v pondělí uvedl, do doby, než bude něco jistého, žádné jméno neřekne. Obecně se ale nejvíce spekuluje o tom, že by měl národní tým převzít tandem Ivan Hašek-Pavel Nedvěd.

včera

včera

včera

UEFA

Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

V německém Hamburku se v sobotu v podvečer dozvěděli fotbaloví fanoušci složení základních skupin nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Německu. Český tým se tak po losu, kterého se zúčastnil i Tomáš Rosický, dozvěděl, že první zápas v rámci šampionátu sehraje 18. června v Lipsku proti Portugalsku s Cristianem Ronaldem. Dále se pak ve skupině F utká s postupujícím z barážové větvě C (Řecko, Gruzie, Kazachstán nebo Lucembursko) a na závěr pak s Tureckem. Tyto dva duely se odehrají v Hamburku.

včera

Ilustrační foto

Počasí v Česku lámalo rekordy. Meteorologové podobně teplý podzim nepamatují

Letošní podzim v pražském Klementinu zaznamenal nejteplejší teploty od počátku měření v této stanici v roce 1775. Podle tiskové zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla průměrná teplota od září do konce listopadu 13,6 stupňů Celsia, což představuje odchylku od normálu let 1991 až 2020 o 2,6 stupně.

včera

včera

včera

Hamás plánoval útok na Izrael několik let. Měl i pokyny, které rukojmí zabíjet

Údaje a dokumenty získané od palestinského militantního hnutí Hamás po útoku na Izrael 7. října ukazují, že militanti tento útok dopodrobna plánovali několik let. V úterý to uvedli dva nejmenovaní zpravodajští důstojníci z Izraele, napsal server The Guardian.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy