Houston - Muž podezřelý z vraždy kardiologa někdejšího prezidenta George Bushe staršího se dnes zastřelil.
Z informací agentury AP, která se odvolává na místní úřady, vyplývá, že tak učinil, když se ho policisté snažili zadržet. Pětašedesátiletý lékař Hausknecht zemřel v Houstonu při ranní cestě na kole do práce. Cyklista, který jel v opačném směru, zastavil, otočil se a vypálil na Hausknechta tři rány.
Bushův lékař Mark Hausknecht byl zavražděn 20. července v Houstonu. Z jeho smrti byl podezřelý 62letý Joseph James Pappas, který chtěl zřejmě pomstít svou matku, jež před 20 lety zemřela Hausknechtovi na operačním stole.
Dnes houstonští policisté Pappase našli díky upozornění od místního dělníka. "Když dorazila druhá policejní jednotka, Pappas se zastřelil jednou ranou do hlavy," sdělil šéf houstonské policie Art Acevedo.
Úřady již dříve varovaly, že Pappas může být nebezpečný, ozbrojený, se sklony k sebevraždě. Při prohlídce bydliště podezřelého policie našla důkazy, které ho spojují se zabitím Hausknechta, napsala agentura AP.
Související
Pokus o zákaz chemických zbraní, který tak úplně nevyšel. Největší hrozbou jsou teroristé
30 let od START II. Pokus o hlubší spolupráci USA a Ruska zkrachoval, Kreml dál rachotí jadernými zbraněmi
George H. W. Bush (sr.) , Mark Hausknecht , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 9 minutami
Další z obviněných v kauze pardubického útoku skončil ve vazbě
před 2 hodinami
Pravda o projevech změny klimatu v Česku. Nejde jen o rostoucí teploty
před 3 hodinami
Žena spáchala atentát. Před sto lety chtěla zabít Mussoliniho
před 4 hodinami
Ministerstvo výrazně snížilo cenový strop na pohonné hmoty
před 4 hodinami
USA z NATO nemohou jen tak vystoupit, připomíná americký senátor. Trump k rozvázání smlouvy nemá pravomoci
před 5 hodinami
Pavel: Trump v posledních týdnech poškodil důvěryhodnost NATO více, než Putin za celé roky
před 6 hodinami
Strop na pohonné hmoty s cenami zatím příliš nepohnul. Analytik prozradil, jaký očekává další vývoj
před 7 hodinami
Pokud nedodržíte dohodu, zahájíme vojenskou akci, jakou svět dosud neviděl, vzkázal Trump Íránu
před 8 hodinami
USA nejsou jediné, kdo kvůli příměří nešetří sebechválou. Skutečný vítěz ale leží jinde
před 9 hodinami
Vance v Budapešti po boku Orbána popřel, že se Spojené státy míchají do maďarských voleb
před 10 hodinami
Zelenskyj: Washington záměrně ignoruje důkazy o tom, že Moskva aktivně pomáhá Íránu
před 10 hodinami
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
před 10 hodinami
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
před 11 hodinami
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
před 13 hodinami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
Právě ve chvíli, kdy americký viceprezident JD Vance v Budapešti dokončoval svůj projev na podporu Viktora Orbána, zveřejnil portál hvg.hu výsledky nového průzkumu agentury Median. Ten naznačuje, že nadcházející nedělní volby by mohly skončit drtivým vítězstvím opoziční strany Tisza, kterou vede Péter Magyar. Tato zpráva vnáší do závěru kampaně zcela novou dynamiku.
Zdroj: Libor Novák