Vysněná rodinná dovolená v Dominikánské republice se velmi rychle změnila na noční můru. Obě děti vážně onemocněly a pomoci z cestovní kanceláře se rodina nedočkala – a to ani navzdory zoufalým prosbám, píše list The Sun.
Britka Billie Bakerová a její partner Reiss Monksfield (oba 30) nikdy nezapomenou na hrůzostrašnou rodinnou dovolenou. Jejich dvě děti Sienna (5) a Tommy (12) zvracely krev a skončily v nemocnici kvůli salmonele. Pár teď tvrdí, že cestovní agentura ignorovala jejich prosbu o pomoc při řešení vážné situace.
Vystrašení rodiče museli vzít obě děti na pohotovost v Dominikánské republice, kdy začaly trpět vysokými horečkami, průjmem a nakonec se jejich stav natolik zhoršil, že zvracely krev. Lékaři jim podle deníku diagnostikovali otravu jídlem po konzumaci kontaminovaného kuřecího masa.
Z rodinné dovolené ve vysněném ráji se nakonec stalo peklo, kvůli kterému rodina skončila v nemocnici. Billie a Reiss se proto rozhodli kontaktovat cestovní kancelář, přes kterou si zájezd do Dominikánské republiky koupili. Pokud chtěli totiž přemístit děti do jiné nemocnice musely nejdříve zaplatit pořádně tučný účet.
Lékaři od nich za ošetření požadovali v přepočtu asi 112 tisíc korun za hospitalizaci dvou dětí. „Tři ozbrojení muži nám zatarasili nemocniční dveře a nechtěli nás pustit k dětem," popisuje Billie. „Myslela jsem, že moje dcerka Sienna zemře. Byla na tom velmi špatně. Dokonce zvracela krev," vzpomíná rozrušená matka.
Jenže cestovka jim nijak nepomohla a tak se nakonec prostřednictvím britské ambasády spojili s pojišťovnou, která jim zajistila sanitku. Ta odvezla děti do lepší nemocnice, kde je začali léčit kvůli salmonele a jejich zdravotní stav se zlepšil.
„V cestovní kanceláři řekli, že nám nedokážou nijak pomoci. Jediné, co uměli udělat bylo změnit letenky domů. Ale jen pokud jim zaplatíme navíc téměř 600 eur (více než 15 tisíc korun)," dodává.
Stav dětí se naštěstí zlepšil natolik, že zvládly návrat do Velké Británie. Stížnosti v cestovní kanceláři zůstaly zatím bez povšimnutí. Podle mluvčího probíhá šetření jejich podnětu.
.
Související
Na chatu, na Mácháč nebo do Jugošky. Takové byly dovolené za socialismu
Americký fenomén „pomstychtivého cestování“ skončil. Nejistota a strach brzdí zájem o dovolené
Aktuálně se děje
před 35 minutami
V Tanvaldu došlo k útoku nožem. Tři lidé jsou zranění
před 1 hodinou
Soud nařídil zastavit stavbu Trumpova tanečního sálu
před 3 hodinami
Jak Ukrajinci přichází o bydlení? Pokud odejdou z okupovaných oblastí, Rusové jim dům zabaví
před 4 hodinami
Na Blízkém východě vzniká druhé NATO. Saudská Arábie, Turecko a Pákistán uzavřely významnou dohodu
před 4 hodinami
Bratislavským Slovnaftem otřásl výbuch, rafinérii zachvátil požár
před 5 hodinami
Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství
před 7 hodinami
Trump podepsal zavedení nových cel
před 8 hodinami
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
před 9 hodinami
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
před 10 hodinami
Thajskem otřásl krvavý incident. Student zabil nejméně šest lidí
před 11 hodinami
Stávající pomoc Kyjevu nestačí. Ukrajina čelí stále intenzivnějším ruským úderům
před 13 hodinami
Bude až 34 stupňů. Meteorologové očekávají návrat tropického počasí
včera
České oscarové hlasování je v plném proudu. Šanci má pět filmů
včera
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
včera
Knížáka posmrtně rehabilitovali. Za minulého režimu strávil měsíce ve vazbě
včera
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
včera
V NATO nikdy nebudeme, míní bývalý šéf ukrajinské armády Zalužnyj
včera
Česká diplomacie přesouvá své síly. Jeden konzulát zanikne, jiný vznikne
včera
Policie objasnila pomníček. V případu vraždy z roku 2010 pomohly vzorky DNA
včera
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
Německý soud poslal pětadvacetiletého Afghánce na doživotí do vězení za loňský tragický útok na demonstraci odborů v Mnichově. Dospělá žena a dítě nepřežily, další desítky lidí utrpěli zranění. O soudním rozhodnutí informovala DW.
Zdroj: Lucie Podzimková