Argentinský poslanec Héctor Olivares, kterého postřelila ve čtvrtek před budovu parlamentu dvojice gangsterů, zemřel. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Při útoku na místě přišel o život zákonodárcův přítel, státní úředník Miguel Marcelo Yadón, který byl podle ministryně bezpečnosti Patricie Bullrichové patrně terčem agresorů. V pátek byl v souvislosti s útokem zatčen šestičlenný zločinecký gang, včetně obou útočníků.
Olivares podstoupil po incidentu operaci, jeho stav byl kritický a naživu zůstával jen díky napojení na přístroje. V neděli zemřel, informovala argentinská státní agentura Telam s odvoláním na policii.
Pohnutky k činu byly podle místních médií podle všeho osobní, a nikoli politické. Podle španělského deníku El País Argentina nezažila podobný útok na politika od návratu země k demokracii koncem roku 1983.
Útok se odehrál ve čtvrtek ráno krátce před sedmou místního času na náměstí před budovou parlamentu. Podle záznamu z bezpečnostní kamery výstřely padly v okamžiku, kdy Olivares s Yadónem míjeli zaparkované auto. Právě z něj na ně útočníci vystřelili. Yadón upadl na zem a poslanec zůstal na nohou, ale vrávoral. Poté vystoupil z auta jeden muž a záhy po něm druhý. Jeden z útočníků posléze nasedl zpět do auta a odjel, druhý zmizel pěšky.
V pátek ministryně Bullrichová informovala, že bylo zadrženo všech šest členů gangu. Jeden z podezřelých byl zatčen při útěku do zahraničí a dalšího dopadly úřady v Uruguayi s pomocí Interpolu.
Související
Guyana. Země, o které řada lidí nic neví, bude brzy jednou z nejdůležitějších na světě. A nebude sama
Trump hrozí Argentině seškrtáním pomoci, pokud Milei prohraje volby
argentina , Héctor Olivares , Vražda
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Astronauti už opravdu míří k Měsíci. Mise Artemis II pokračuje
před 1 hodinou
Zemřel Petr Pleva, bývalý poslanec za ODS
před 2 hodinami
Česká nafta zdražila v EU nejvíce, ukazují data. Expert zhodnotil dopad snížení daně
před 3 hodinami
Velikonoční počasí a pranostiky. Experti vysvětlují, proč nejsou spolehlivé
před 3 hodinami
Mosty, pak elektrárny. Trump opět pohrozil Íránu ničivou silou americké armády
před 4 hodinami
Není to uzavřené. Pavel nadále chce jet na letní summit NATO
před 5 hodinami
Tak jsem ho vyřešil. Klempíř odvolal předchůdce Baxu ze správní rady Pražského jara
před 6 hodinami
Počasí přinese příští týden výrazné oteplení i citelné ochlazení
včera
Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor
včera
Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou
včera
Trump odstartoval válku, kterou Evropa nechtěla. Ukončením snahy o otevření Hormuzského průlivu ji hodil přes palubu
včera
USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste
včera
Za útok na Ruský dům hrozí až osm let. Policie obvinila cizince
včera
Metro o Velikonocích ochromí výluka. Náhradou budou autobusy XC
včera
StarDance představila další dva účastníky. Je mezi nimi šoumen ze světa sportu
včera
Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu
včera
Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem
včera
Policie přichystala velikonoční opatření. Jde o prevenci, zdůraznila
včera
Babišova vláda sníží spotřební daň u nafty a zastropuje marže
včera
Trump s projevem neuspěl. Trhy tentokrát neuklidnil
Americký prezident Donald Trump tentokrát v jedné věci se svým projevem neuspěl. Nepodařilo se mu uklidnit trhy s ropou či akciemi. Investoři zjevně přestávají důvěřovat jeho slovům, že válečný konflikt s Íránem brzy skončí.
Zdroj: Lucie Podzimková