Americký ministr obrany Austin má pozitivní test na covid-19, letos už podruhé

Americký ministr obrany Lloyd Austin má letos už podruhé pozitivní test na covid-19. Uvedl, že má mírné příznaky a své pracovní povinnosti bude nadále v plném rozsahu plnit z domova. S prezidentem Joem Bidenem, který nemoc nedávno také prodělal, se osobně setkal 29. července, napsala agentura Reuters.

Ve Spojených státech s asi 330 miliony obyvateli za poslední den přibylo 102.902 nových případů koronaviru. Na svém webu to uvádí list The New York Times. Oproti uplynulým dvěma týdnům je to úbytek o 17 procent. Nejvíce zasaženým územím USA v přepočtu na 100.000 obyvatel je Kentucky a zámořské Portoriko.

Aktuální epidemická vlna se začala zvedat v dubnu. Situace v létě ale byla méně dramatická, přestože už americké úřady nezavedly prakticky žádná protiepidemická nařízení. Kompletní očkování proti covidu-19 má necelých 70 procent Američanů.

Související

Lloyd J. Austin III, Summit NATO ve Vilniusu 2023 (11.–12. července 2023).

Rakovinou trpící Austin byl převezen do nemocnice na JIP

Americký ministr obrany Lloyd Austin byl přeložen na jednotku intenzivní péče vojenské nemocnice u Washingtonu, kde byl dříve hospitalizován v souvislosti s naléhavým problémem s močovým měchýřem, uvedl v pondělí Pentagon.  

Více souvisejících

Lloyd J. Austin III Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

Rekordní prodeje dálničních známek. Ve čtvrtek se jich prodalo přes 200 tisíc

Prodej dálničních známek dosáhl za jeden den historického rekordu. Před úpravou cen bylo ve čtvrtek 29. února 2024 uhrazeno celkem 219 tisíc e-známek v hodnotě 316 milionů korun. Nejvíce úhrad dálničního poplatku proběhlo v dopoledních hodinách, informovalo ministerstvo dopravy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy