Lloyd J. Austin III

Ministr obrany Lloyd J. Austin III v Pentagonu

Austina propustili z nemonice, do Pentagonu se ale zatím nevrátí

Americký ministr obrany Lloyd Austin byl v pondělí propuštěn z nemocnice, informoval Pentagon. K plnému výkonu své funkce se zatím nevrátí, hodlá totiž respektovat doporučení lékařů a bude pracovat z domova. Austinovi byla diagnostikována rakovina prostaty. V prosinci absolvoval operaci, od 1. ledna byl kvůli komplikacím hospitalizován. 
Ministr obrany Lloyd J. Austin III v Pentagonu

Americký ministr obrany Austin se léčí s rakovinou

Americký ministr obrany Lloyd Austin se léčí s rakovinou prostaty. Informoval o tom v úterý Pentagon v rámci vysvětlení nejasností o ministrově nedávné hospitalizaci ve vojenské nemocnici Waltera Reeda na předměstí Washingtonu.
Lloyd J. Austin III, Summit NATO ve Vilniusu 2023 (11.–12. července 2023).

Spor o hospitalizaci Austina bobtná. Bílý dům jeho odvolání odmítá

Bílý dům odmítl požadavky republikánů na odstoupení amerického ministra obrany Lloyda Austina kvůli zpožděnému informování o své hospitalizaci. Prezident Joe Biden vyjádřil ministru Austinovi plnou důvěru, přičemž zdůraznil, že nejdůležitější je, aby se uzdravil a vrátil se do Pentagonu, uvedla tisková tajemnice Karine Jean-Pierrová.
Lloyd Austin dorazil na Ukrajinu

Americký ministr obrany Lloyd Austin nečekaně přijel na Ukrajinu

Americký ministr obrany Lloyd Austin neočekávaně dorazil do Kyjeva na druhou návštěvu od začátku ruské invaze loni v únoru. Jeho cílem je podporovat finanční a vojenskou pomoc pro Ukrajinu, i když americké zdroje čelí dalším globálním rizikům, jako je například konflikt mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás.
Lloyd Austin

Austin promluvil o konfliktu USA s Čínou. Jak se mu vyhnout?

Dialog mezi Spojenými státy a Čínou je "nezbytný" roto, aby se zabránilo přešlapům, které by mohly vést ke konfliktu. Americký ministr obrany Lloyd Austin to podle CNN řekl v Singapuru na výroční mezinárodní bezpečnostní konferenci známé jako Dialog Shangri-La.
Sergej Šojgu (ruský ministr obrany)

Austin a Šojgu po incidentu nad Černým mořem obnovili kontakt

Americké letouny budou dál létat všude tam, kde to mezinárodní právo dovoluje, řekl dnes americký ministr obrany Lloyd Austin, který hovořil po telefonu se svým ruským protějškem Sergejem Šojguem v návaznosti na úterní havárii amerického dronu. Austin a Šojgu spolu mluvili poprvé od října, uvedla agentura AP. 
Lloyd Austin

Ukrajina má podle Austina dostat od devíti zemí celkem přes 150 tanků Leopard

Koalice zemí, které přislíbily poskytnout Ukrajině tanky Leopard, dále roste - devět zemí se zavázalo poslat Ukrajině více než 150 těchto tanků. Na dnešním virtuálním zasedání takzvané kontaktní skupiny pro Ukrajinu to uvedl americký ministr obrany Lloyd Austin. Šéf Pentagonu neupřesnil, zda jde o stroje typu Leopard 2 nebo i o starší konstrukce Leopard 1, ani kterých devět zemí tento závazek učinilo.
Lloyd Austin přiletěl na neohlášenou návštěvu Iráku

Americký ministr obrany přiletěl na neohlášenou návštěvu Iráku

Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes přiletěl na neohlášenou návštěvu Iráku. Podle nejmenovaného vysokého amerického obranného představitele má Austinova návštěva ukázat odhodlání Washingtonu udržovat nadále vojenskou přítomnost v zemi, informovala agentura Reuters.
Lloyd Austin

Austin očekává, že Ukrajina na jaře zahájí ofenzivu

Ukrajina by na jaře mohla zahájit ofenzivu proti ruským silám a spojenci jí budou nadále dodávat požadované zbraně. Po dnešním jednání kontaktní skupiny pro Ukrajinu to prohlásil americký ministr obrany Lloyd Austin, který schůzku předcházející podvečernímu zasedání ministrů obrany Severoatlantické aliance vedl. 

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 4 minutami

včera

Seismograf, ilustrační fotografie

Východ Slovenska zasáhlo zemětřesení

Východní Slovensko zasáhlo ve čtvrtek zemětřesení, uvedl Kristián Csicsay, vedoucí oddělení seismologie Slovenské akademie věd (SAV), pro agenturu TASR. Jednalo se o otřesy loňského říjnového zemětřesení, které pocítili lidé v okresech Vranov nad Topľou a Humenné.

včera

včera

Mark Rutte

Boj o šéfa NATO finišuje. Žhavým kandidátem je nizozemský lídr

Americký prezident Joe Biden podporuje kandidaturu nizozemského premiéra Marka Rutteho na post generálního tajemníka NATO. Pro agenturu Reuters to ve čtvrtek uvedl nejmenovaný zdroj z prostředí americké administrativy. Jeho kandidaturu podporují i další státníci včetně Británie.

včera

důchody

Bude na důchody? Nová zpráva ukázala, jak stát hospodaří s penězi důchodců

Loni skončil systém důchodového pojištění se schodkem ve výši 72,8 miliardy korun, což je dosud největší propad. Celkové výdaje na penze a správu dosáhly přes 692,3 miliardy korun. Na starobní, invalidní a pozůstalostní důchody bylo vyplaceno o 97,2 miliardy korun více než v roce 2022, čímž se penzijní výdaje zvýšily téměř o 17 procent. 

včera

včera

včera

Rusko, Kreml

Navalého tým chce potrestat Kreml. Vyzval Západ k radikálnímu kroku

Leonid Volkov, člen ruské exilové opozice, ve čtvrtek vyzval Západ, aby reagoval na smrt Alexeje Navalného zmrazením majetku osob blízkých ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Dále žádal, aby Západ zvážil neuznání výsledků březnových prezidentských voleb v Rusku a posílení pomoci ruským občanům v jejich boji proti putinovskému režimu.

včera

včera

včera

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie.

Ukrajinci opět zasáhli cvičící ruské vojáky. Obětí mají být desítky

Ukrajinci se pochlubili dalším zásahem ruského výcvikového prostoru. Kyjev tvrdí, že jeho síly zasáhly cvičiště nedaleko vesnice Podo-Kalynivka na levém břehu Dněpru na jihu Ukrajiny. Při úderu zemřelo přibližně 60 ruských vojáků, uvedla mluvčí ukrajinské armády Natalija Humeňuková ve čtvrtek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ukrajina v Evropské unii? Šéfka EK nastínila další kroky, věci se letos dají do pohybu

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová ve středu uvedla, že jejím cílem je předložit rámec přístupových jednání Evropské unie s Ukrajinou do začátku léta.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy