Rakovinou trpící Austin byl převezen do nemocnice na JIP

Americký ministr obrany Lloyd Austin byl přeložen na jednotku intenzivní péče vojenské nemocnice u Washingtonu, kde byl dříve hospitalizován v souvislosti s naléhavým problémem s močovým měchýřem, uvedl v pondělí Pentagon.  

Austina přeložili na JIP po sérii testů a vyšetření. Na jednotce intenzivní péče Vojenské nemocnice Waltera Reeda nedaleko Washingtonu se o něj budou dále starat a důkladně pozorovat, uvádí se v prohlášení nemocnice.

Bezpečnostní služba ministerstva obrany odvezla 70letého Austina do nemocnice v neděli 14:20 místního času (20:20 SEČ).

Své pravomoci následně předal náměstkyni Kathleen Hicksové, a to krátce před 17:00. O tomto kroku byl podle Pentagonu informován Bílý dům, Kongres i předseda Sboru náčelníků štábů.

Podle agentury DPA dosud nebylo bezprostředně jasné, jak dlouho bude Austin hospitalizován. Obecně se však nepočítá s tím, že jeho aktuální zdravotní problémy změní prognózy úplného uzdravení z rakovinového onemocnění.

Austinovi v prosinci diagnostikovali časné stádium rakoviny prostaty. Po menší operaci provedené 22. prosince se nejprve vrátil domů, ale 1. ledna ho pro komplikace přijali do Vojenské nemocnice Waltera Reeda.

Související

Ministr obrany Lloyd J. Austin III v Pentagonu

Austina propustili z nemonice, do Pentagonu se ale zatím nevrátí

Americký ministr obrany Lloyd Austin byl v pondělí propuštěn z nemocnice, informoval Pentagon. K plnému výkonu své funkce se zatím nevrátí, hodlá totiž respektovat doporučení lékařů a bude pracovat z domova. Austinovi byla diagnostikována rakovina prostaty. V prosinci absolvoval operaci, od 1. ledna byl kvůli komplikacím hospitalizován. 

Více souvisejících

Lloyd J. Austin III USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 9 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

USA shodily z letadel první humanitární pomoc do Pásma Gazy

Tři americká vojenská transportní letadla v sobotu shodila první humanitární pomoc pro civilisty do Pásma Gazy. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy