Biden ohlásil první oficiální cestu v rámci USA. Povede do Wisconsinu

Americký prezident Joe Biden příští týden zavítá do Wisconsinu. Návštěva státu na hranicích s Kanadou bude jeho první oficiální cestou od nástupu do čela Spojených států, informovala dnes agentura AP. Prezident ve městě Milwaukee mimo jiné vystoupí v pořadu, kde bude reagovat na dotazy voličů.

Joe Biden složil prezidentskou přísahu.
doporučujeme

Cesta je naplánována na příští úterý, další podrobnosti dnes Bílý dům neoznámil. Televize CNN ovšem avizovala, že součástí prezidentova programu bude účast v diskusním pořadu, který začne ve 20:00 washingtonského času (ve středu ve 02:00 SEČ). Moderovat jej bude stálice vysílání CNN Anderson Cooper.

Mezi tématy jistě nebude chybět boj proti šíření koronaviru a ekonomické problémy spojené s pandemií. Tyto otázky Bidena v prvních dnech jeho prezidentství zaměstnávají nejvíce, zejména pak přípravy nového balíku opatření na podporu vakcinační kampaně, škol či strádajících podniků a domácností.

Někdejší viceprezident se zatím v pozici hlavy státu zapojoval do různých virtuálních akcí a své plány propagoval na tiskových konferencích v Bílém domě či prostřednictvím televizních rozhovorů. Na minulý víkend z Washingtonu odletěl domů do státu Delaware.

Výběrem Wisconsinu pro svou první oficiální cestu v roli prezidenta Biden navazuje na předvolební kampaň, která kladla velký důraz na tzv. Rezavý pás zahrnující i Michigan a Pensylvánii. Milwaukee navštívil Biden i na konci října, tedy jen několik dní před hlavním termínem prezidentských voleb. Ve Wisconsinu nakonec zvítězil o zhruba 20.000 hlasů, pro exprezidenta Donalda Trumpa to byl jeden z pěti států, kde nedokázal obhájit triumf z roku 2016.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

06.03.2021 15:10 Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne…

Česko vydalo do USA podezřelé z kyberzločinu v mnoha zemích

06.03.2021 09:57 Aktualizováno Česká republika vydala počátkem března do USA k trestnímu stíhání dva lidi podezřelé z kybernetické…

Boeing 737 MAX v USA opět hlásil nouzovou situaci

06.03.2021 05:27 Letecká společnost American Airlines dnes oznámila, že stroj Boeing 737 MAX, který mířil z Miami do…

Jak si zatím vede Joe Biden? Známý politolog nešetří chválou

06.03.2021 00:01 NÁZOR - Prezidentství Joe Bidena je stále na začátku, ale již se dá poukázat na jeden jeho působivý…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama