Biden plánuje projev k národu v hlavním vysílacím čase, Trump se nevzdává

Demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Bidena plánuje pronést dnes večer v hlavním vysílacím čase (zřejmě v sobotu nad ránem SEČ) projev. Informovala o tom televize CNN. Agentura Reuters s odkazem na zdroj, který je seznámen s plány Bidenovy kampaně, napsala, že má jít o projev k národu. Republikánský prezident Donald Trump uvedl, že nikdy nevzdá boj za národ a hodlá pokračovat v právních bitvách, které zahájil po úterních volbách.

Joe Biden
doporučujeme

Podle CNN by Biden mohl dnes pronést vítězný projev, což však bude záležet na tom, zda bude podle propočtů v hlavních médiích prohlášen za vítěze voleb. Promluvit chce také demokratická kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová. Dříve dnes televize uvedla, že Federální úřad pro letectví dočasně omezil vzdušný prostor nad konferenčním centrem ve Wilmingtonu ve státě Delaware, kde by Biden mohl promluvit, pokud se stane vítězem voleb.

Trump mezitím oznámil, že hodlá pokračovat v právních bitvách. Prezident v posledních dvou dnech opakovaně obvinil demokraty, že se snaží ukrást jeho volební vítězství. Pro své tvrzení o manipulaci s hlasovacími lístky ale nepředložil žádné důkazy. Federální soudce ve čtvrtek zamítl žádost Trumpovy kampaně, aby se v Pensylvánii přestaly sčítat volební lístky nedlouho poté, co žaloby republikánů zamítli soudci v Georgii a v Michiganu. Nově Trumpova kampaň podala stížnost na hlasování v Nevadě.

"Budeme v tomto procesu pokračovat všemi zákonnými prostředky, abychom zaručili důvěru Američanů v naši vládu. Nikdy nevzdám boj za vás a za náš národ," uvedl Trump v prohlášení zveřejněném Bílým domem. Prezident poznamenal , že Američané si zaslouží plnou transparentnost, pokud je o sčítání hlasů a dodal, že jde o "integritu celého volebního procesu".

Sčítání hlasů přitom stále v řadě států, včetně klíčové Pensylvánie, pokračuje. Podle projekcí CNN má nyní Biden na kontě 253 volitelů, republikánský prezident Donald Trump 213. Pokud by demokrat získal Pensylvánii, kde má od dnešního odpoledne SEČ nad Trumpem náskok, získal by 20 volitelů. Budoucí prezident jich potřebuje nejméně 270.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpův zeť Kushner odjede jednat do Saúdské Arábie a Kataru

30.11.2020 09:07 Poradce a zeť amerického prezidenta Jared Kushner zamíří tento týden do Saúdské Arábie a Kataru.…

Joe Biden si při hře se psem přivodil nepatrnou zlomeninu zánártí

30.11.2020 07:40 Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí…

Záhada kvádru v Utahu se prohlubuje, objekt z pouště zmizel

30.11.2020 07:33 Záhadný lesklý kvádr, který byl spatřený v odlehlé poušti na jihovýchodě Utahu před dvěma týdny, je…

Joe Biden představil svůj tým pro komunikaci, jsou v něm pouze ženy

30.11.2020 07:25 Nově zvolený americký prezident Joe Biden představil svůj komunikační tým, který tvoří pouze ženy.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama