Úřady ve Spojených státech připravují nové vyšetřování americké internetové společnosti Google kvůli možnému porušování antimonopolních pravidel. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený se situací. Dodal, že oficiální oznámení je plánováno na pondělí. Vyšetřování podle zdroje připravují generální prokurátoři více než tří desítek členských států USA.
Společnost Google uvedla, že se státními úřady spolupracuje. "Nadále konstruktivně pracujeme s regulátory, včetně generálních prokurátorů, na zodpovězení otázek ohledně našeho podnikání a dynamického technologického sektoru," uvedl zástupce firmy Jose Castaneda.
Americké ministerstvo spravedlnosti už v květnu oznámilo, že zahajuje širší vyšetřování velkých firem působících v oblasti digitálních technologií. Soustředit se má na možné porušování antimonopolních pravidel. Předpokládá se, že vyšetřování ministerstva se týká firem Google, Amazon a Facebook a možná také společnosti Apple. Firmy Amazon a Facebook kvůli možnému zneužívání svého postavení na trhu vyšetřuje rovněž americká Federální obchodní komise (FTC), píše Reuters.
Google provozuje nejpoužívanější internetový vyhledávač na světě. Firma v posledních letech dostala za porušování pravidel hospodářské soutěže tři pokuty od Evropské komise v celkové hodnotě 8,25 miliardy eur (zhruba 213 miliard Kč).
Související
Google zakročil. Z obchodu Play smazal ruský mail, sociální síť i chatovací aplikaci Kremlu
Google čelí ostré kritice. Jeho umělá inteligence ohrožuje zdraví lidí
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Česko hodlá investovat stovky milionů korun do vodních nádrží
před 2 hodinami
Kde se v Česku vykoupat? Dejte si pozor. Na několika místech platí zákaz
před 3 hodinami
Tropické počasí je zpět. Pondělí bude ještě teplejší, potvrzuje výstraha
před 4 hodinami
Padl středoevropský teplotní rekord. Má ho Slovensko
před 5 hodinami
Policie vyšetřuje útok v Tanvaldu jako dvojnásobný pokus o vraždu
před 6 hodinami
Záhada muže z Krkonoš objasněna. Policisté už vědí, co je zač
před 7 hodinami
Hormuz se neotevře okamžitě, varuje Írán navzdory pokroku v jednáních
včera
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
včera
Česká diplomacie přesouvá své síly. Jeden konzulát zanikne, jiný vznikne
včera
Trump těžce nese výsledky průzkumů. Realita je prý jiná
včera
Princ Andrew může mít problém. Burnham nevylučuje nové vyšetřování
včera
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
včera
Ebolu v Kongu se nedaří zastavit. Šéf WHO se o tom přesvědčil osobně
včera
České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019
včera
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
včera
Česko se rozloučilo s výtvarným umělcem Milanem Knížákem
včera
Kyjev čelil dalšímu ničivému útoku. Zemřelo i dítě
včera
Počasí: Příští týden bude tropický, do Česka se opět vrátí vedra
7. srpna 2026 22:04
Zalužnyj: Schopnosti Ukrajiny překonávají NATO. Do aliance zřejmě nikdy nevstoupíme
7. srpna 2026 20:55
Proč Írán nechce dohodu s USA? Doufá, že Trump v USA na podzim prohraje
Teherán podle webu The Guardian usiluje o to, aby diplomatická jednání s USA schválně protáhl a udržel tak amerického prezidenta Donalda Trumpa v probíhajícím konfliktu až do podzimních voleb do Kongresu. Cílem íránské strany je uštědřit americkému prezidentovi politickou ránu, která by se mohla vyrovnat krizi s americkými teheránskými rukojmími za prezidenta Jimmyho Cartera.
Zdroj: Libor Novák