Ivanka Trumpová v době pandemie jela na výlet. Druhým kázala, ať zůstanou doma

Údiv i kritické reakce na internetu i v médiích vyvolal výlet Ivanky Trumpové, dcery amerického prezidenta Donalda Trumpa, z Washingtonu do otcova golfového střediska ve státě New Jersey. Trumpová, která působí jako prezidentova poradkyně, se do New Jersey vydala v době pandemie nemoci covid-19, kdy v tomto státě i v metropoli platí doporučení zůstat doma.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ivanka Trumpová
doporučujeme

Bílý dům cestu hájí a uvádí, že Trumpová chtěla židovský svátek pesach strávit s rodinou. "Její cesta nebyla komerční," uvedl Bílý dům. "Rozhodla se strávit svátky v soukromí s rodinou," dodal. Do golfového střediska Bedminsteru, které patří rodinné korporaci The Trump Organization, se vydala se svými dětmi a manželem Jaredem Kushnerem. Kushner v Trumpově administrativě působí rovněž jako prezidentův poradce.

Řada lidí si proto položila otázku, zda pravidla v nynější obtížné době skutečně platí pro všechny. Úřady ve Washingtonu a také v New Jersey doporučují obyvatelům kvůli koronaviru v co největší míře zůstávat doma, vyvarovat se širších rodinných i přátelských setkání a cestovat pokud možno jen do práce. Bílý dům poznamenal, že cesta do Bedminsteru se nijak nelišila od toho, kdyby Trumpová s manželem jeli do práce. Dodal také, že svátky trávili v uzavřeném zařízení, které je považováno za rodinný domov.

Ještě před cestou Trumpová na twitteru vyzývala ty, kteří mohou, aby zůstali doma. "Prosím, prosím, učiňte tak," napsala.

Sedmého dubna, jen den před cestou, rovněž sdílela tweet guvernéra New Jersey Phila Murphyho, který vyzýval obyvatele, aby oslavili Velikonoce doma. Murphy již v března doporučil lidem, kteří vlastní víkendové domy, aby do nich nejezdili, a pomohli tak bojovat proti šíření infekce.

New Jersey je navíc jedním z ohnisek nákazy v USA, v tomto státě se dosud nakazilo přes 71.000 tisíc lidí, z nichž přes 3100 zemřelo.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká je role Ruska v nepokojích v USA? Profesor dospěl k překvapivým…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno NÁZOR - Pohled na to, jak se Spojené státy znovu samy trhají na kusy, je depresivní, tvrdí profesor…

Soud v případu Floyda stanovil kauci milion dolarů. Jeho bratr slíbil…

04.06.2020 22:03 Trojice nyní již bývalých minneapoliských policistů, které prokuratura obvinila z napomáhání vraždě…

Dosáhnout odsouzení za smrt Floyda nebude podle prokuratury lehké

04.06.2020 22:00 Trestní stíhání a souzení amerických policistů, po jejichž zásahu minulý týden v pondělí zemřel v…

Brazílie a Mexiko hlásí rekordní nárůsty obětí koronaviru

04.06.2020 21:41 Brazílie a Mexiko zaznamenaly rekord v počtu úmrtí pacientů s covidem-19 za jeden den: v obou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy