Mexiko hlásí rekordní nárůst počtu nakažených

Mexiko zaznamenalo rekordní nárůst počtu případů nákazy koronavirem - za den přibylo přes 4346 infikovaných. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví. Počet úmrtí se v páteční bilanci oproti předchozímu dni snížil - za 24 hodin zemřelo 625 lidí, zatímco o den dříve bylo hlášeno 1092 obětí.

Mexiko, ilustrační foto
doporučujeme

Celkem v Mexiku od začátku epidemie zemřelo 13.170 lidí, virem SARS-CoV-2 se jich nakazilo přes 110.000. Země tak má v rámci jižní a střední Ameriky, která je nyní považována za epicentrum pandemie, nejvíce případů nákazy po Brazílii, Peru a Chile.

Situace v Mexiku se zhoršuje od konce dubna, v posledních týdnech země denně hlásí několik stovek mrtvých s koronavirem. Odborníci ovšem upozorňují, že ve skutečnosti je v zemi infikovaných mnohem více, protože množství prováděných testů nedostačuje.

Úřady v metropoli podle agentury AP začaly vyšetřovat případ lékařů, kteří vydávali upravené úmrtní listy pozůstalým. Jako příčinu smrti v nich vyloučili covid-19, aby příbuzní mohli tělo svého blízkého vyzvednout rychleji a pohřbít bez jinak nutných bezpečnostních opatření.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přepisy z kamer policistů odhalují nové okolnosti Floydovy smrti

09.07.2020 22:04 Aktualizováno George Floyd si v posledních minutách svého života více než dvacetkrát stěžoval na problémy s…

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

09.07.2020 21:30 Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté,…

Průlom v případu Floyd? Záběry ukázaly, jak probíhal zásah policie

09.07.2020 19:19 Čtyři policisté vyjeli 25. května před obchod v Minneapolis, kde zadrželi George Floyda,…

"Sociopat, který na vysoké škole podváděl." CNN zveřejnila útržky z knihy…

09.07.2020 19:06 Aktualizováno Kniha, kterou napsala neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyjde pod názvem Too Much and…

Související:

Právě se děje

Další zprávy