Microsoft americké armádě dodá za 22 miliard dolarů brýle pro rozšířenou realitu

Společnost Microsoft dodá americké armádě brýle pro rozšířenou realitu. Smlouvu má na deset let a celkem by podnik měl inkasovat až 21,9 miliardy dolarů (487,9 miliardy Kč), řekl mluvčí Microsoftu. Brýle se zakládají na produktu HoloLens a podporuje je cloudová služba Microsoftu Azure. Informovala o tom agentura Reuters.

Microsoft, autor: Mohammad Rezaie
doporučujeme

V uplynulých dvou letech Microsoft s armádou pracoval na prototypu brýlí s průhledovými displeji IVAS (Integrated Visual Augmentation System). Ve středu Microsoft oznámil, že armáda přistoupila k výrobní fázi projektu.

Brýle jsou podle Alexe Kipmana z Microsoftu navrženy tak, aby poskytovaly "lepší povědomí o situaci, umožňují sdílení informací a rozhodování v různých scénářích". Vyrábět se budou ve Spojených státech a vzniknout jich má přes 120.000 kusů.

Rozšířená realita se od virtuální reality liší tím, že do zorného pole uživatele přidává grafické prvky, ale nevytváří zcela nové prostředí. Průhledový displej přidává informace k tomu, co už člověk vidí.

Zmíněný produkt HoloLens uživateli umožňuje vidět v reálném prostředí hologramy. Microsoft technologii primárně dodává firmám, které si přístroj vybaví vlastním softwarem. Patří mezi ně například architektonická studia, nemocnice, univerzity, výrobci automobilů či americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Akcie Microsoftu si ve středu po oznámení připsaly tři procenta, později část zisků smazaly a obchodování uzavřely růstem o 1,7 procenta.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšetřování odkrývá pozadí tragédie. Vrtulník s Kellnerem před nehodou…

13.04.2021 23:22 Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny…

Úřady v USA jsou opatrné, doporučují přerušit očkování vakcínou Johnson &…

13.04.2021 20:35 Aktualizováno Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve…

Biden navrhl Putinovi uspořádání summitu na území třetího státu

13.04.2021 20:10 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi v nadcházejících…

Blinken kritizoval ruské vojenské akce, ujistil Ukrajinu o podpoře USA

13.04.2021 17:57 Spojené státy jsou podle ministra zahraničí Antonyho Blinkena vážně znepokojeny ruskými vojenskými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama