Na Havaji se ztratil vrtulník se šesti turisty a pilotem

Havajská pobřežní hlídka hledá vrtulník, který se pohřešuje od čtvrtečního večera. Na palubě bylo kromě pilota šest turistů, z nich dva nezletilí. Pátrání ale komplikuje špatné počasí.

Stroj byl s turisty na vyhlídkovém letu kolem břehů ostrova Kauai. Z velké části je ostrov pokrytý tropickým lesem a pobřeží tvoří většinou vysoké útesy. Právě na obhlídku těchto míst vzlétl vrtulník se šesti turisty. Protože se nevrátil ve stanovenou dobu ve čtvrtek večer, upozornil majitel stroje pobřežní hlídku.

Agentura AP napsala, že vrtulník je vybaven elektronickým lokátorem, ale zatím se nepodařilo zachytit jeho signál. Na místě jsou nyní mraky a prší, viditelnost je jenom něco kolem šesti kilometrů.

Jak píše list The Washington Post, ostrov Kauai využívají s oblibou filmaři a tamní scenérie se objevuje například na pozadí scén z filmu Jurský park. Ostrov je z 80 procent neobývaný a jeho drsná příroda by byla velkou překážkou v případě, kdyby se po vrtulníku muselo pátrat i ve vnitrozemí. Terén tvoří hlavně les, rokle a útesy, k dispozici je jenom několik silnic.

Související

Více souvisejících

havajské ostrovy vrtulníky

Aktuálně se děje

před 32 minutami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 9 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

Slovensko se dál přiklání k Rusku. Jeho ministr se setkal s Lavrovem, Fico ho pochválil

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem na okraji diplomatického fóra v tureckém městě Antalya. Informaci o schůzce poskytl slovenský Denník N.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy