Na minibus argentinského prezidenta zaútočili demonstranti s kameny

Na minibus argentinského prezidenta Alberta Fernándezepři návštěvě požáry zpustošené Patagonií zaútočily kamením desítky demonstrantů. Podle listu Clarín se lidem nelíbili rozsáhlé těžební projekty, které vláda plánuje v této oblasti bohaté na zlato, stříbro a uran.

Dav na minibus zaútočil, když se prezident zastavil v komunitním centru v provincii Chubut na jihu země. Demonstranti se shromáždili u vchodu do budovy a čekali, až prezident nasedne do vozidla, na které pak házeli kamení, kopali do něj a snažili se mu zabránit v pohybu. Když se řidiči konečně podařilo davem projet, měl podle zpravodajské stanice BBC minibus několik oken rozbitých.

Prezident se později snažil násilí zlehčovat a prohlásil, že věří, že je dílem malé skupiny lidí, kteří by v Chubutu nebo v celé Argentině těžko získali podporu.

V argentinské části Patagonie v posledních dnech vypukly lesní požáry. Lidé se museli evakuovat, jeden člověk zemřel a mnoho osob utrpělo zraní. Poničeno bylo nejméně 200 domů. Příčina neštěstí zatím není známa, ale ministerstvo vnitra se domnívá, že některé požáry mohly být založeny úmyslně.

Související

Více souvisejících

argentina Albert Fernández (prezident Argentiny)

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy