Námořnictvo USA má první černošskou pilotku proudových strojů, obdrží "zlatá křídla"

Americké vojenské námořnictvo uvítalo ve svých řadách první černošskou pilotku proudových letounů, oznámila dnes agentura AP.

"Děláme historii!" napsalo námořnictvo na twitteru ke zprávě, že podporučice Madeline Swegleová dokončila školu pro námořní letce a tento měsíc obdrží "zlatá křídla", odznak určený pro důstojníky palubního letectva.

BZ to Lt. j.g. Madeline Swegle on completing the Tactical Air (Strike) aviator syllabus. Swegle is the @USNavy’s first known Black female TACAIR pilot and will receive her Wings of Gold later this month. HOOYAH! @FlyNavy @NASKPAO #ForgedByTheSea #CNATRA #CNATRAgrads pic.twitter.com/FKSlURWQhJ

— Naval Air Training (@CNATRA) July 9, 2020

Swegleová, která před třemi lety vystudovala námořní akademii, byla přidělena k výcvikové letce VT-21, známé jako Redhawks, v Kingsville v Texasu. Letka podle dostupných informací používá cvičné proudové stroje T-45 Goshawk.

AP připomíná, že milník v podobě Swegleové následuje více než 45 let poté, co se Rosemary Marinerová v roce 1974 stala u námořnictva první pilotkou proudových stíhaček.

Související

Lodní doprava, ilustrační fotografie.

Húsiové zasáhli americkou nákladní loď. Ke dnu ji však neposlali

Húsiové se v pondělí přihlásili k útoku na americkou nákladní loď v Adenském zálivu. Mluvčí jemenských povstalců podporovaných Íránem uvedl, že při vojenské operaci byly použity vhodné protilodní rakety. Plavidlo se každopádně útočníkům potopit nepodařilo. 

Více souvisejících

Americká armáda (U.S. Navy) USA (Spojené státy americké) Madeline Swegleová (pilotka) ženy černoši

Aktuálně se děje

před 33 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel se přihlásil k myšlence administrativních odvodů do armády

Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k myšlence náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky o odvodech do armády. Prezident však výslovně zdůraznil, že odvody jsou administrativním úkonem, který pomáhá státu získat přehled o personální situaci. 

včera

Marian Jurečka

Jurečka o revizi sociálních dávek: Nesmí to být životní styl

Revizi systému sociálních dávek nejvíce dopadne na občany, kteří nechtějí pracovat a spolupracovat se státem, naznačil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v dnešním vydání diskuzního pořadu Partie Terezie Tománkové na stanici CNN Prima News.

včera

včera

Otužování jako moderní trend? Lidé si ve studené vodě posilovali imunitu od pradávna

Období, kdy zima ztrácí na síle a přichází jaro, je ideální pro otužování. To je dnes velmi populární a získává si stále více příznivců. Otužování ovšem nemůžeme vnímat jako trend moderní doby, je totiž staré jako lidstvo samo. První zmínky o otužování sahají až do období starověku.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy