New York kvůli pandemii zrušil Santacon, charitativní akce nezřídka skončila bitkou

Tradiční cestu po barech, kterou v New Yorku každoročně vykonají tisíce mladých lidí v kostýmech Santa Clause, museli letos organizátoři kvůli koronaviru zrušit. Část místních vývoj zcela jistě přivítá, píše agentura Reuters.

Cílem akce Santacon je sice vybrat peníze na charitu, nezřídka ji však ve městě, které nikdy nespí, doprovází rušení nočního klidu a stížnosti na podnapilé účastníky.

"Všichni sobi se nakazili koronou, takže elfové Santovi doporučili, aby osobní účast na veselici odložil," napsali organizátoři na webové stránky události. Těm, kterým by snad alkoholické radovánky pro dobrou věc chyběly, doporučili, aby letos popíjeli doma při hrách a darovali peníze charitám, které zajišťují jídlo pracovníkům v první linii boje proti covide-19.

Na základě koronavirových restrikcí zavedených guvernérem státu New York Andrewem Cuomem jsou ve velkoměstě zakázaná veřejná setkání více než deseti lidí a otevírací doby barů a restaurací jsou zkrácené, připomíná Reuters. Alkohol navíc podniky mohou podávat pouze po zakoupení určitého množství jídla.

Santacon vznikl v roce 1994 v San Francisku jako snaha ironicky poukázat na konzumní způsob života v období Vánoc. Podobné akce se od té doby konají i v jiných amerických městech, ta v New Yorku je však největší, tvrdí organizátoři. Osud vánočních hospodských tahů v dalších městech Spojených států, které pandemie letos tvrdě zasáhla, zatím není jasný, podotýká Reuters.

Související

Více souvisejících

New York Santa Claus Andrew Cuomo (New York) Vánoce Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

Influencer zemřel po živém vysílání na síti, kdy soupeřil s kolegou v pití lihoviny.

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu

Influencer „Sanqiange“ (nebo-li „Brother Three Thousand“ "Bratr tři tisíce") byl nalezen mrtev jen několik hodin poté, co se v živém streamu účastnil soutěže s jiným influencerem, což zahrnovalo pití Baijiu, čínského likéru s normální hladinou alkoholu 30 až 60 procent. Informovala o tom CNN s odvoláním na Shangyou News.

včera

včera

Sociální síť Facebook a Twitter

Twitter ustoupil od kodexu EU o dezinformacích

Americká společnost Twitter se podle eurokomisaře pro vnitřní trh Thierryho Bretona rozhodla nepřistoupit k naplňování unijního kodexu o dezinformacích. Nicméně, jak uvedla agentura Reuters, to nezbavuje provozovatele sociální sítě Twitter povinností v této oblasti. Toto oznámení přišlo v pátek pozdě večer.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 

včera

včera

včera

Občanský průkaz

Konec rodných čísel: ČR chce platit miliardy za zrušení něčeho, co po desetiletí bezproblémově funguje. Jde o IT lobby, která chce snadné peníze daňového poplatníka

Česko chce být v řadě věcí jako Dánsko nebo Švédsko. Ale když už v něčem jako tyto země je, konkrétně v bezproblémovém používání rodných čísel v úředním styku, tak si vážně pohrává s myšlenkou přestat být jako Dánsko či Švédsko – a ještě za to zaplatit miliardy. Komentuje situaci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

NATO vyzvalo k deeskalaci v Kosovu, Srbsko je k roli aliance kritické

NATO v sobotu vyzvalo Kosovo k deeskalaci a hledání řešení konfliktu prostřednictvím dialogu. V pátek začaly ozbrojené střety mezi kosovskou policií a etnickými Srby, kteří se snažili nedávno zvoleným zástupcům zabránit v převzetí úřadů v několika obcích na severu země. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy