NHL chystá přísnější tresty pro neočkované nakažené hokejisty

Vedení NHL chystá pro novou sezonu přísnější tresty pro neočkované hokejisty, kteří budou mít pozitivní test na koronavirus. S odkazem na nejmenovaný zdroj o tom informovala agentura AP.

Podle nových pravidel budou kluby moci neočkované hráče suspendovat bez nároku na plat, pokud nebudou moci kvůli protikoronavirovým opatřením hrát nebo trénovat. Neočkovaní hráči budou mít také výrazně omezený pohyb při zápasech venku.

Zatímco trenéři a další členové realizačních týmů musí být plně očkováni, hokejisté tuto povinnost nemají. Očkovaní hráči však budou podle AP při pozitivních testech bráni jako zranění a budou nadále pobírat plat.

Vedení NHL o nových pravidlech informovalo kluby tento týden. Současně uvedlo, že očkovaných je téměř 90 procent hráčů. Nový ročník zámořské soutěže odstartuje v polovině října a po minulé sezoně, zkrácené kvůli covidu, by se měl odehrát plný počet zápasů.

Související

Alexandr Ovečkin

Ovečkin se stal nejlepším kanonýrem NHL. Překonal Jágra i Gretzkého, Hašek negratuluje

Obyčejná zpráva o výsledku zápasu NHL mezi Washingtonem a Chicagem, že prvně jmenovaný tým vyhrál 5:3, by sama o sobě nevypadala příliš zajímavě, pokud by se při té příležitosti nezmínil počin ruského útočníka Alexandra Ovečkina. Ten totiž pomohl k výhře svého celku dvěma brankami, které nosí pořadová čísla 893 a 894. Tím se v noci z pátku na sobotu středoevropského času vyrovnal v historických tabulkách nejlepších kanonýrů soutěže Waynea Gretzkého. V neděli už Ovečkin Gretzkého překonal, když v duelu s New York Islanders snížil na 1:2. Zaznamenal tak svůj 895. gól v historii a po 31 letech má NHL nového nejlepšího kanonýra.
Hokej, ilustrační fotografie.

Po Turnaji čtyř zemí se vrátí Světový pohár. Tentokrát pravděpodobně i s Čechy

Aktuálně v zámoří probíhá hokejový Turnaj čtyř zemí, v němž se utkávají týmy Kanady, USA, Švédska a Finska tvořené výhradně hráči NHL. Pro mnohé se jedná o turnaj nemající příliš smysl a spíš podle některých jde jen o marketingový tah ze strany NHL. V souvislosti s tímto turnajem ale oznámil šéf kanadsko-americké soutěže Gary Bettman, že v roce 2028 hodlá uspořádat klasický Světový pohár s osmi účastníky a pravděpodobně i s Českou republikou.

Více souvisejících

NHL

Aktuálně se děje

před 37 minutami

Bouřky

Tropické počasí vyvolá další bouřky. Platí varování

Česko si v posledních dnech od bouřek odpočinulo, ale už zítra znovu udeří. Vyplývá to z dnes vydané výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). První bouřky se objeví už po poledni, hrozit budou až do nočních hodin. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Zřícení letu AI171 společnosti Air India

Přeživší z letu Air India promluvil. Pořád tomu nemůže uvěřit

K překvapení všech vylezl z vraku letounu společnosti Air India, které ve čtvrtek havarovalo v indickém Ahmedabádu, jeden živý člověk. Brit Vishwashkumar Ramesh poprvé obsáhleji popsal, jak se mu podařilo přežít. Na místě byly mezitím nalezeny černé skříňky, které mají pomoci s objasněním tragické nehody. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Izraelská armáda, ilustrační fotografie.

Izrael potvrdil nejméně dva mrtvé. Írán čelí dalším leteckým úderům

Nejméně dva mrtvé si v Izraeli vyžádaly íránské odvetné údery po předchozím izraelském útoku na Írán. Izraelské letouny mezitím pokračují v útocích na cíle v Íránu. Zatímco Izraelci nechávají své mezinárodní letiště mimo provoz, sousední Jordánsko již otevřelo vlastní vzdušný prostor. 

před 7 hodinami

včera

včera

Demonstrace v USA proti ICE

Protesty by zvládly místní složky policie. Nasazení gardy a mariňáků je Trumpova politická hra, říká Ringlerová

Za nepřiměřené považuje nasazení Národní gardy a námořní pěchoty v reakci na protesty v Los Angeles přední česká odbornice na americký politický systém Zuzana Ringlerová z Masarykovy univerzity. „Situace by bez federální armády byla nesporně klidnější. Národní garda a námořní pěchota přispěly k eskalaci situace,“ uvedla pro EuroZprávy.cz.

Aktualizováno včera

Raketa zasáhla Tel Aviv

Mimořádná zpráva Íránská odveta začala. Celé území Izraele se ocitlo palbou, na zemi zamířily stovky raket

Napětí mezi Íránem a Izraelem dosáhlo nového vrcholu poté, co íránská státní média oznámila, že Teherán zahájil masivní raketový útok na izraelské území. Podle oficiální íránské agentury IRNA byly na Izrael vystřeleny „stovky různých balistických raket“ v rámci toho, co Írán označil za „rozhodující odpověď“ na páteční izraelské údery na íránské cíle. „Operace rozhodné odpovědi na barbarský útok sionistického režimu byla právě zahájena,“ uvedla IRNA.

včera

Zřícení letu AI171 společnosti Air India

Indie našla černou skříňku ze zříceného letadla Air India

Vyšetřovatelé v Indii nalezli černou skříňku letadla Air India, které ve čtvrtek havarovalo krátce po startu z mezinárodního letiště Sardar Vallabhbhai Patela v Ahmedábádu. Letoun, mířící do Londýna, se zřítil do obytné čtvrti jen 60 sekund po vzletu, přičemž zahynulo 241 z 242 lidí na palubě. Tragédii nepřežilo ani nejméně osm lidí na zemi.

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Hnutí MAGA bije na poplach. Bojí se, že Trump zatáhne USA do války

Prezident Donald Trump, který se vrátil do Bílého domu s příslibem ukončení „věčných válek“, čelí těžké zkoušce. Čtvrteční noční útok Izraele na íránská jaderná zařízení ho staví do pozice, která může zásadně ovlivnit směr jeho prezidentského mandátu i jednotu jeho věrné základny.

včera

včera

včera

Trump dal Íránu potají ultimátum. Izraelské útoky přišly po jeho vypršení

Americký prezident Donald Trump v pátek odhalil, že Írán měl 60denní ultimátum na uzavření nové jaderné dohody, a naznačil, že izraelský útok přišel právě po jeho vypršení. Zároveň dodal, že Teherán možná dostává „druhou šanci“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy