S covidem zemřely téměř čtyři miliony lidí, nakažených je 180 milionů

Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal hranici 3,9 milionu.

Tempo nyní mírně zpomaluje: o 100.000 se počet mrtvých od konce března zvýšil nejprve za osm dní, pak za devět dní, poté za sedm dní, hranice 3,2 milionu padla za devět dní a poté 100.000 mrtvých přibylo třikrát za osm dní. Následně sice přibylo za osm dní 200.000 obětí, což ale způsobila jednorázová úprava vykazovaných úmrtí v Peru o více než 110.000 obětí. Předposledních 100.000 mrtvých přibylo za deset dní a posledních za 11 dní.

Nejvíce obětí na životech od začátku pandemie evidují USA, kde podle JHU zemřelo kvůli covidu-19 víc než 603.000 lidí. Následují Brazílie (přes 509.000 mrtvých), Indie (více než 393.000 obětí), Mexiko (232.000) a Peru (přes 191.000).

V ČR s covidem-19 dosud zemřelo 30.292 lidí. Počet mrtvých v ČR v poslední době výrazně klesá, přesto je Česká republika podle údajů serveru Our World in Data stále na čtvrtém místě podle celkového počtu obětí koronaviru na milion obyvatel (2828). Nejvíc obětí koronaviru na počet obyvatel vykazuje Peru (5795), následují Maďarsko (3102) a Bosna a Hercegovina (2942).

 

Počet nakažených koronavirem ve světě podle nejnovějších údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) překonal hranici 180 milionů. Prvenství v absolutním počtu infikovaných drží od loňského března Spojené státy, kde celkový počet nakažených činí podle JHU 33,6 milionu. Druhá je Indie (30,1 milionu) a třetí Brazílie (18,2 milionu). V Evropě se nejvíce nakažených v absolutních číslech prokázalo ve Francii (5,8 milionu). Tempo výrazněji polevuje: posledních deset milionů případů nákazy přibylo za 26 dní, předposledních za 17 dní, předtím dvakrát za 13 dní.

V České republice se dosud nakazilo 1,666.686 lidí, což je téměř 156.000 na milion obyvatel. Podle serveru Our World in Data je ČR třetí nejvíce zasaženou zemí světa podle poměrného počtu nakažených. Z celého světa jsou na tom hůře jen Andorra (přes 179.500) a Černá Hora (více než 159.000).

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Má se hrát fotbal v zimě?

Sněhová kalamita zavařila vedení Ligové fotbalové asociace. Zaslouženě

To, že se nejvyšší fotbalové soutěže hrají i přes Vánoce a Silvestra v Anglii či ve Španělsku, je známá věc, přeci jenom tam ale panují trochu jiné klimatické podmínky umožňující fotbal hrát. Pravda, situace, která nastala o prvním prosincovém víkendu v Česku, je v mnoha ohledech mimořádná a nemusí nastávat každý rok, přeci jenom je ale větší pravděpodobnost v tom, že v českých zeměpisných šířkách a délkách nastane takováto situace častěji. 

včera

včera

Pavel Nedvěd

Hledání trenéra fotbalové reprezentace se dostalo do další fáze. Šanci má Hašek s Nedvědem

Jak známo, česká fotbalová reprezentace je pouhý půlrok do mistrovství Evropy v Německu bez trenéra. Stalo se tak poté, co po úspěšné kvalifikaci v listopadu na svůj post rezignoval kouč Jaroslav Šilhavý. Od té doby se v médiích přetřásalo mnoho jmen, která by ho mohla nahradit, od představitelů Fotbalové asociace ČR (FAČR) ale žádné jméno případného nového trenéra nedostanete. Jak sám předseda FAČR Petr Fousek v pondělí uvedl, do doby, než bude něco jistého, žádné jméno neřekne. Obecně se ale nejvíce spekuluje o tom, že by měl národní tým převzít tandem Ivan Hašek-Pavel Nedvěd.

včera

včera

včera

UEFA

Češi znají soupeře na Euru 2024. Utkají se s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže

V německém Hamburku se v sobotu v podvečer dozvěděli fotbaloví fanoušci složení základních skupin nadcházejícího mistrovství Evropy, které se v příštím roce uskuteční v Německu. Český tým se tak po losu, kterého se zúčastnil i Tomáš Rosický, dozvěděl, že první zápas v rámci šampionátu sehraje 18. června v Lipsku proti Portugalsku s Cristianem Ronaldem. Dále se pak ve skupině F utká s postupujícím z barážové větvě C (Řecko, Gruzie, Kazachstán nebo Lucembursko) a na závěr pak s Tureckem. Tyto dva duely se odehrají v Hamburku.

včera

Ilustrační foto

Počasí v Česku lámalo rekordy. Meteorologové podobně teplý podzim nepamatují

Letošní podzim v pražském Klementinu zaznamenal nejteplejší teploty od počátku měření v této stanici v roce 1775. Podle tiskové zprávy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla průměrná teplota od září do konce listopadu 13,6 stupňů Celsia, což představuje odchylku od normálu let 1991 až 2020 o 2,6 stupně.

včera

včera

včera

Hamás plánoval útok na Izrael několik let. Měl i pokyny, které rukojmí zabíjet

Údaje a dokumenty získané od palestinského militantního hnutí Hamás po útoku na Izrael 7. října ukazují, že militanti tento útok dopodrobna plánovali několik let. V úterý to uvedli dva nejmenovaní zpravodajští důstojníci z Izraele, napsal server The Guardian.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy