Úřady v Los Angeles oznámily, že v pátek může opět začít výroba filmů a televizních pořadů. Kinosály ve Spojených státech nicméně zůstanou kvůli pandemii způsobené koronavirem i nadále uzavřené, napsala agentura Reuters.
Kinosály po celém světě se uzavřely v polovině března ve snaze zabránit šíření koronaviru. Stejně tak se zastavilo natáčení filmů a televizních pořadů. Úřady v Los Angeles ve svém středečním prohlášení uvedly, že zatímco muzea, hotely či posilovny se mohou otevřít již tento pátek, kina zůstanou i nadále zavřená. Místní představitelé své rozhodnutí nezdůvodnili. Oznámili nicméně, že v okrese Los Angeles přibylo 61 nových úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19, což celkový počet zvýšilo na 2768. V oblasti je rovněž celkem přes 67.000 nakažených.
Rozběhnout se nicméně opět může televizní a filmová produkce, která se z velké části soustředí v oblasti Los Angeles. Platí pro ni ale nově vypracovaná pravidla, například povinné je rozsáhlé testování na koronavirus a rovněž u herců i členů celého štábu musí být denně kontrolovány případné symptomy. I když filmové a televizní týmy dostaly takto zelenou, v praxi se ale neočekává, že by začaly natáčet dříve než v září, poznamenala agentura Reuters.
Hollywoodská filmová studia doufají, že budou kina brzy otevřena, aby mohla být zahájena letošní sezóna filmových premiér. Společnost Warner Bros. plánuje na 17. července premiéru thrilleru režiséra Christophera Nolana s názvem Tenet, Walt Disney má zase 24. července v plánu představit divákům dlouho očekávaný film Mulan, který měl mít původně premiéru již v březnu.
Společnost AMC Entertainment Holdings Inc, která je největším provozovatelem kinosálů na světě, již v úterý uvedla, že v době premiéry těchto dvou filmů by již měla být otevřena téměř všechna jejich kina v USA i Británii. Americký řetězec kin Cinemark zase plánuje již 19. června otevřít pět svých kin v Texasu, kde bude testovat nová bezpečnostní pravidla.
Související
Když Hollywood truchlil. Před 35 lety zemřela Greta Garbo
RECENZE: Americký muzikálový hit Čarodějka protíná Hollywood a TikTok
Hollywood , filmy , Los Angeles , Kina , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Počasí v noci přineslo další extrémy. Meteorologové naměřili až 27 stupňů
před 1 hodinou
Po zemětřesení ve Venezuele už téměř 1500 mrtvých. Záchranáři dodnes nacházejí živé
před 2 hodinami
Předpověď počasí na celý týden. Změna bude patrná
včera
Norsko drží palce. Princezna je po vážné operaci, promluvila královna
včera
Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš
včera
Nečekaná linka v případu ozbrojeného učitele. Nedávno se viděl s předními politiky
Aktualizováno včera
V Česku bylo historicky poprvé přes 41 stupňů. Rekord opět hlásí Doksany
včera
Cizinec napadl nezletilou v hradeckém parku. Dívce pomohli kolemjdoucí
včera
Česko by v NATO měl zastupovat hlavně premiér, míní Zůna
včera
Chuchelská bitka. Před 145 lety se v Praze poprali studenti
včera
Smog se rozšířil do dalších oblastí v Česku. Může za to přízemní ozon
včera
Tropy zpomalily pražské tramvaje. Místy jedou jen desítkou
včera
Babiš povede českou delegaci na summitu NATO, tvrdí Macinka
včera
ANO by suverénně vyhrálo sněmovní volby. Motoristé nadále balancují na hraně
včera
Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ
včera
V Kongu se již potvrdilo přes 1200 případů eboly. Přibývá ale i uzdravených
včera
Írán může přestat existovat, varoval Trump po dalším porušení příměří
včera
Přelomový krok britského krále. Karel III. jako první odhalil daňové přiznání
včera
Noční teplotní rekord nepadl. Příští noc bude zřejmě ještě teplejší
27. června 2026 21:58
Operní pěvkyně Pecková přijala výzvu. Chce být senátorkou
Operní pěvkyně Dagmar Pecková dnes v zahradní restauraci Park Podviňák v Praze 9 slavnostně zahájila svou kampaň do Senátu Parlamentu České republiky. O senátorský mandát se bude ucházet ve volebním obvodu Praha 9 jako nestranická kandidátka s podporou SPOLU pro Prahu.
Zdroj: Jan Hrabě