V Kalifornii se lepší kapacita nemocnic, zruší se přísná uzávěra

Americký stát Kalifornie dnes zruší nařízení, aby lidé zůstávali doma, a umožní okresům začít uvolňovat režim zavedený kvůli velkému počtu nákaz koronavirem. Rozhodl o tom úřad guvernéra Gavina Newsoma na základě zvyšování nemocniční kapacity jednotek intenzivní péče.

Stát se tak vrátí do systému, kdy jsou regiony označovány barvami, jež určí, do jaké míry je možné uzávěru uvolnit. Zpočátku budou většinou v barvě červené, což umožní otevření některých služeb jako kadeřnictví i restaurací pro venkovní provozy.

Kalifornie je coby nejlidnatější americký stát považovaná za hlavní ohnisko nákazy koronaviru v USA. V celé zemi v neděli počet nakažených překročil 25 milionů lidí. USA mají téměř 420.000 mrtvých s covidem-19 a z toho přes 37.000 připadá na tento západoamerický stát.

Kritiku v USA sklízí pomalý rytmus očkování. Podle Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) bylo do soboty distribuováno po zemi zhruba 41 milionů očkovacích dávek, přičemž aplikováno jich bylo kolem dvaceti milionů.

Po skokovém růstu nákazy po vánočních svátcích začalo v Kalifornii případů ubývat a v celém státě také klesá počet hospitalizovaných. Striktní nařízení držet se doma vydaly kalifornské úřady v prosinci ve snaze zabránit krizovému stavu v nemocnicích.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) USA (Spojené státy americké) Kalifornie

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 41 minutami

před 47 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

Češi by uvítali štědřejší sociální podporu od státu, ukázal průzkum

Státní sociální politiku hodnotí špatně 57 procent lidí, vyplývá z výsledků podzimního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejhůře vnímají Češi podporu bydlení a zajištění na stáří. Nejlépe si stát vede v oblastech zdravotnictví a školství. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy