Policie v kolumbijském regionu Antioquia oznámila smrt 25leté ženy z České republiky, kterou vyšetřuje jako vraždu. Informují o tom místní zpravodajské weby. Turistku podle nich někdo zastřelil, když se v noci na sobotu vracela do hotelu, kde byla ubytovaná. České ministerstvo zahraničí ČTK potvrdilo, že v Kolumbii zemřela žena z Česka, ale bližší informace k okolnostem její smrti úřad neuvedl.
"Můžeme potvrdit smrt české občanky v Kolumbii. Příčinu úmrtí vyšetřuje tamní policie," sdělila Mariana Wernerová z tiskového oddělení ministerstva zahraničí. "Zastupitelský úřad je v kontaktu s rodinou oběti," doplnila.
Tělo Češky bylo nalezeno nedaleko obce Jardín jižně od města Medellín. Zavražděná tam pobývala společně s mužem britské národnosti, kterého některá média označují jako jejího partnera. List El Tiempo na svém webu uvádí, že podle prvních zjištění žena v pátek večer opustila farmu nedaleko uvedené obce "poté, co se s přítelem pohádala". "Ale na cestě (zpět do hotelu) ji někdo uprostřed noci vícekrát střelil," pokračuje El Tiempo.
Zabitá Češka byla podle médií v Kolumbii na dovolené, v době smrti tam pobývala už dva týdny. Britovi, který ji na cestě doprovázel, se nic nestalo, a muž spolupracuje s vyšetřovateli. Policie zatím neoznámila, co by mohlo být motivem vraždy. Podle El Tiempo se česká turistka mohla stát obětí přepadení.
"Provádíme výslechy a prověřujeme trasu, kterou před smrtí absolvovala," uvedl v sobotu regionální policejní velitel Gustavo Franco. Dodal, že tělo oběti bylo předáno soudním lékařům v Medellínu.
Související

Bílý dům ustoupil od cel a sankcí. Kolumbie odsouhlasila deportační lety s migranty

Kolumbie otočila letadla s migranty zpět do USA. Trump na ni uvalil masivní cla a sankce
Aktuálně se děje
před 6 minutami

Může se pálit listí na zahradě? Česko sladilo zákony, ministerstvo vysvětluje novinku
Aktualizováno před 1 hodinou

Co plánuje Putin? Zelenskyj prozradil, co se děje u hranic Ruska s Ukrajinou
před 2 hodinami

Největší vězeňská vzpoura v Československu. Vyvolalo ji rozhodnutí Václava Havla
před 2 hodinami

U Žermanic havaroval autobus s dětmi. Skončil v příkopu, několik zraněných
před 3 hodinami

Klíčové faktory jednání s Ruskem. Experti naznačili, co musí Trump ukázat Putinovi
před 4 hodinami

Starmer: Koalice ochotných se rozrůstá. Tlak na Rusko musí být maximální
před 5 hodinami

Byl to sarkasmus. Trump bere zpět slova o ukončení války za 24 hodin
před 5 hodinami

Ukrajina má českou podporu i kvůli naší historické zkušenosti, řekla Černochová
před 6 hodinami

O co Trumpovi s Grónskem jde? Slova o anexi mohou být součástí širší americké taktiky
před 7 hodinami

Putin si hraje s Trumpovými návrhy a nemyslí to s mírem vážně, říká Starmer
před 8 hodinami

Fialovi běží výpovědní lhůta, píše Schillerová. Nové dno politické kultury, reaguje premiér
před 8 hodinami

Sáblíková se loučí s MS ve velkém stylu. Do sbírky přidala další medaili
před 9 hodinami

Lucembursko přišlo o vzácně nemocného prince. Frederikovi docházela energie
před 10 hodinami

"Ukončili jsme jeho mizerný život." Trump oznámil likvidaci jednoho z lídrů IS
před 11 hodinami

Vlaky v Česku nabírají zpoždění. Došlo k výpadku klíčového zabezpečovače
před 12 hodinami

Víkendové počasí bude jiné než minule. Sněžit může i poměrně nízko
včera

Papež si to představoval jinak. Vatikán prozradil, jak si připomněl své zvolení
včera

V Neapoli vyhnalo zemětřesení lidi do ulic. Experti řekli, jak reaguje Vesuv
včera

Italové se přiklání k evropské strategii. Ukrajině posílají nebezpečné zbraně
včera
Známý soudce se našel. Policie ho prověřuje kvůli možné zpronevěře
Policie ukončila pátrání po pohřešovaném soudci Romanu Kafkovi. Podle dostupných informací je naživu a čelí podezření ze zpronevěry peněz, které mu svěřili jeho známí. Strážci zákona se k okolnostem případu nevyjadřují, věcí se má zabývat Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ).
Zdroj: Jan Hrabě