V paraguayské metropoli vypukl rozsáhlý požár, poškodil téměř 100 domů

Rozsáhlý požár v paraguayské metropoli Asunciónu poničil v pátek a v noci na dnešek domy 96 rodin. Informoval o tom deník Hoy s odvoláním na úřady jihoamerické země. Poškozena byla i historická budova v centru města.

Původně média informovala o 150 postižených rodinách. Lidem mají být poskytnuty nouzové přístřešky, oblečení, stavební materiál a hledá se i trvalé řešení situace rodin. Plamenům padly za oběť mimo jiné i kancelářské prostory.

El día despuésAsí amanecio el barrio Ricardo Brugada, más conocido como Chacarita, de Asunción tras el impresionante incendio que se produjo entre la nochebuena y la madrugada de Navidad.? Pánfilo Leguizamón. pic.twitter.com/PtZX3Q8rPz

— Diario La Nación (@LaNacionPy) December 25, 2020

Příčinou požáru, který řádil na ploše o rozloze 30.000 čtverečních metrů, bylo podle médií nesprávné zacházení se zábavní pyrotechnikou o svátečním pátečním večeru.

Požár propukl v chudinské čtvrti La Chacarita. Hasiči dostali požár pod kontrolu až po několikahodinovém boji s plameny.

Související

Více souvisejících

paraguay Požáry

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

včera

včera

včera

Dánský Notre-Dame: Ikonická budova Kodaně v plamenech, zhroucení věže lidem vyrazilo dech

Dánskou historickou budovu staré burzy v centru Kodaně zachvátil požár. Børsen ze 17. století je jednou z nejstarších budov města a podle serveru BBC zhroucení ikonické věže obyvatelům Dánska vyrazilo dech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy