paraguay

Ronaldo de Assis Moreira, známější pod přezdívkou Ronaldinho je brazilský fotbalista, který v současnosti hraje za brazilský klub Atlético Mineiro. Pelé ho roku 2004 zařadil mezi 125 nejlepších žijících fotbalistů.

Ronaldinho byl propuštěn z vězení v Paraguayi, musel zaplatit tučnou kauci

Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho, který v Paraguayi čelí podezření z falšování dokladů a praní špinavých peněz, byl propuštěn z vazby na kauci do domácího vězení. Soudce oznámil, že někdejší brazilský útočník bude na uzavření vyšetřování čekat v luxusním hotelu v Asunciónu.
Ronaldo de Assis Moreira, známější pod přezdívkou Ronaldinho je brazilský fotbalista, který v současnosti hraje za brazilský klub Atlético Mineiro. Pelé ho roku 2004 zařadil mezi 125 nejlepších žijících fotbalistů.

Ronaldinho skončil za mřížemi. Do Paraguaye přicestoval na falešný pas

Bývalý slavný fotbalista Ronaldinho musí zůstat ve vazbě v paraguayské metropoli, kam ve středu přicestoval na falešný pas. Ačkoli v pátek média informovala, že nebude trestně stíhán, soudkyně mu nařídila zůstat společně s bratrem za mřížemi, hlavně kvůli obavě, aby neodletěli ze země.
Komáři

V Paraguayi se šíří epidemie dengue, onemocněl i prezident

Paraguay se potýká s epidemií horečky dengue, kterou v této jihoamerické zemi trpí na 1800 lidí, včetně jejího prezidenta Maria Abda Beníteze. U dalších 10.000 osob je podezření na tuto tropickou nemoc, která může být smrtelná. Prezident ale trpí její mírnější formou, uvedl v noci na dnešek deník El País.
Evropská unie, ilustrační foto

EU dohodla největší zónu volného obchodu na světě

Zástupci Evropské unie a jihoamerického obchodního bloku Mercosur se dohodli na podobě smlouvy o volném obchodu, na které pracují už téměř dvě desetiletí. Dosažení dohody oznámil na twitteru předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker, jde podle něj o historický okamžik. Mercosur tvoří Argentina, Brazílie, Paraguay a Uruguay. Dohoda by měla vytvořit největší zónu volného obchodu na světě, uvedla agentura DPA.
Jair Bolsonaro

Bolsonaro obdivuje paraguayského diktátora Stroessnera, ten dal zabít tisíce lidí

Brazilský prezident Jair Bolsonaro dal veřejně najevo obdiv k bývalému paraguayskému diktátorovi Alfredu Stroessnerovi, jehož režim je považován za jeden z nejkrvavějších v Latinské Americe. Bolsonaro bez zmínky o zločinech jeho režimu prohlásil, že Stroessner byl "státník s vizí" pro budoucnost Paraguaye, uvedl list El País. Brazilský krajně pravicový vůdce již před loňskými volbami chválil představitele někdejší diktatury ve své zemi.
Turecká vlajka, ilustrační fotografie

Paraguay ruší přesun ambasády do Jeruzaléma, Turecko ji odměnilo

Ankara/Asunción - Turecko otevře velvyslanectví v paraguayské metropoli Asunción poté, co tamější prezident Mario Abdo Benítez zrušil rozhodnutí předchozí vlády přesunout svou ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek oznámil paraguayský ministr zahraničí Luis Castiglioni.
Volby

Zlatý padák? Paraguayský prezident rezignoval, bude senátor

Asunción 28. května (ČTK) - Paraguayský prezident Horacio Cartes se vzdal svého mandátu, aby mohl vykonávat funkci senátora. Prezidentskou funkci složil téměř tři měsíce před ukončením funkčního období, neboť v dubnových volbách získal senátorský mandát. Zemi dočasně povede viceprezidentka Alicia Puchetaová, informovala dnes média.
Izrael, Jeruzalém

Ambasádu v Jeruzalémě už má i Paraguay, tisk ztrhal jejího prezidenta

Jeruzalém - Paraguay dnes jako další země po USA a Guatemale otevřela v Jeruzalémě své velvyslanectví. Informovala o tom agentura Reuters. USA svou ambasádu otevřely 14. května, Guatemala o dva dny později. Už v neděli k dnešnímu ceremoniálu do Izraele přijel paraguayský prezident Horacio Cartes.
Izrael, Jeruzalém

Paraguay v květnu otevře ambasádu v Jeruzalémě, tvrdí Izrael

Jeruzalém - Paraguay podle izraelského ministerstva zahraničí otevře v květnu v Jeruzalémě ambasádu. Paraguayské ministerstvo zahraničí ale uvedlo, že se ještě nerozhodlo. Informovala o tom agentura Reuters. Přesun ambasády tento měsíc plánují také Spojené státy a Guatemala. Jde nicméně o velmi kontroverzní téma, které přispívá k napětí v izraelsko-palestinských vztazích.

Aktuálně se děje

před 38 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Roboti kradou lidem práci? Podle ředitele Amazonu naprostý nesmysl

Mýtus o tom, že roboti a jiné technologie berou lidem práci, podle ředitele globální robotiky, mechatroniky a udržitelného balení společnosti Amazon Stefana La Rovera, neodpovídá realitě. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy