V USA se otevřou tábory přežití. Panují obavy, že po volbách vypukne občanská válka

Řetězec amerických táborů přežití se otevře kvůli obavám z násilností, jež by mohly nastat po listopadových prezidentských volbách. Podle agentury Reuters to svým členům tento týden oznámila společnost, která zařízení spravuje. Její ředitel přitom nevyloučil, že by v USA mohla vypuknout občanská válka.

Tábor přežití Fortitude Ranch v Západní Virginii.
doporučujeme

Tábory Fortitude Ranch v Západní Virginii a v Coloradu se otevřou v den voleb, 3. listopadu, aby poskytly útočiště svým členům, uvádí společnost v říjnovém bulletinu. Podle ní totiž nelze vyloučit, že propukne násilí a rabování, které se promění v dlouhodobé rozsáhlé střety, a to bez ohledu na to, zda mandát obhájí republikánský prezident Donald Trump, nebo zda zvítězí jeho demokratický rival Joe Biden.

zdroj: YouTube

Podle někdejšího zpravodajského důstojníka amerického letectva a ředitele Fortitude Ranch Drewa Millera někteří lidé na sociálních sítích už nyní vyjadřují obavy, že nastane občanská válka. Takovou možnost přitom sám Miller nevylučuje, píše Reuters.

"Bude to poprvé, co se otevřeme kvůli blížící se katastrofě, i když ta nakonec nemusí nastat," připustil Miller v prohlášení zaslaném e-mailem. "Riziko násilí, které by mohlo iracionálním a nepředvídatelném způsobem eskalovat do rozsáhlého rozpadu práva a pořádku, je podle nás skutečné," dodal.

První tábor Fortitude Ranch byl zřízen v Západní Virginii v roce 2015, v Coloradu jsou další dva. Za roční poplatek zhruba 1000 dolarů (přes 23.000 Kč) mohou členové v normálních časech tábory využívat k rekreaci a v případě kolapsu společnosti jako útočiště. Členové, jejichž celkový počet není veřejně znám, jsou povinni vlastnit pušku nebo brokovnici, aby mohli komunitu bránit.

Před volbami podle amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS) budou cíle související s volbami čelit zvýšené hrozbě ze strany domácích extremistů. Bezpečnostní činitelé poukázali také na politické napětí, občanské nepokoje i zahraniční dezinformační kampaně.

Trump a někteří jeho republikánští spojenci opakovaně prohlásili, že větší míra korespondenčního hlasování při letošních volbách povede k rozsáhlým volebním podvodům, což volební experti popírají. Jak republikáni, tak demokrati si najali týmy právníků, kteří je budou zastupovat, pokud výsledky hlasování skončí u soudu.

Obavy z toho, že volby budou mít sporný výsledek, zvýšily zájem o americké hnutí takzvaných "prepperů" (od anglického slova to prepare - připravovat se), za kterým stojí multimiliardový byznys prodávající vše od plynových masek po dehydratované potraviny, jež mohou lidem pomoci přežít apokalypsu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump, či Biden? Německo po volbách v USA nečeká okamžitou změnu…

27.10.2020 09:26 V Německu panuje přesvědčení, že volební vítězství republikánského šéfa Bílého domu Donalda Trumpa…

Ve světě se koronavirem nakazilo již 43,5 milionu lidí. Dál roste počet…

27.10.2020 09:11 Už přes 43,5 milionu lidí se ve světě od začátku pandemie nakazilo koronavirem. Vyplývá to z…

Vztahy s Trumpem jsou pošramocené. EU doufá v povolební změnu v Bílém domě

27.10.2020 08:57 Přesvědčení, že kandidát americké Demokratické strany Joe Biden by byl pro Evropu lepším…

USA zrušily plán přednostně očkovat Santa Clause, jejich šéf je velmi…

27.10.2020 08:52 Spojené státy zrušily plán přednostně očkovat proti koronaviru umělce ztvárňující Santa Clause…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama