V USA se otevřou tábory přežití. Panují obavy, že po volbách vypukne občanská válka

Řetězec amerických táborů přežití se otevře kvůli obavám z násilností, jež by mohly nastat po listopadových prezidentských volbách. Podle agentury Reuters to svým členům tento týden oznámila společnost, která zařízení spravuje. Její ředitel přitom nevyloučil, že by v USA mohla vypuknout občanská válka.

Tábor přežití Fortitude Ranch v Západní Virginii.

Tábory Fortitude Ranch v Západní Virginii a v Coloradu se otevřou v den voleb, 3. listopadu, aby poskytly útočiště svým členům, uvádí společnost v říjnovém bulletinu. Podle ní totiž nelze vyloučit, že propukne násilí a rabování, které se promění v dlouhodobé rozsáhlé střety, a to bez ohledu na to, zda mandát obhájí republikánský prezident Donald Trump, nebo zda zvítězí jeho demokratický rival Joe Biden.

zdroj: YouTube

Podle někdejšího zpravodajského důstojníka amerického letectva a ředitele Fortitude Ranch Drewa Millera někteří lidé na sociálních sítích už nyní vyjadřují obavy, že nastane občanská válka. Takovou možnost přitom sám Miller nevylučuje, píše Reuters.

"Bude to poprvé, co se otevřeme kvůli blížící se katastrofě, i když ta nakonec nemusí nastat," připustil Miller v prohlášení zaslaném e-mailem. "Riziko násilí, které by mohlo iracionálním a nepředvídatelném způsobem eskalovat do rozsáhlého rozpadu práva a pořádku, je podle nás skutečné," dodal.

První tábor Fortitude Ranch byl zřízen v Západní Virginii v roce 2015, v Coloradu jsou další dva. Za roční poplatek zhruba 1000 dolarů (přes 23.000 Kč) mohou členové v normálních časech tábory využívat k rekreaci a v případě kolapsu společnosti jako útočiště. Členové, jejichž celkový počet není veřejně znám, jsou povinni vlastnit pušku nebo brokovnici, aby mohli komunitu bránit.

Před volbami podle amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva vnitřní bezpečnosti (DHS) budou cíle související s volbami čelit zvýšené hrozbě ze strany domácích extremistů. Bezpečnostní činitelé poukázali také na politické napětí, občanské nepokoje i zahraniční dezinformační kampaně.

Trump a někteří jeho republikánští spojenci opakovaně prohlásili, že větší míra korespondenčního hlasování při letošních volbách povede k rozsáhlým volebním podvodům, což volební experti popírají. Jak republikáni, tak demokrati si najali týmy právníků, kteří je budou zastupovat, pokud výsledky hlasování skončí u soudu.

Obavy z toho, že volby budou mít sporný výsledek, zvýšily zájem o americké hnutí takzvaných "prepperů" (od anglického slova to prepare - připravovat se), za kterým stojí multimiliardový byznys prodávající vše od plynových masek po dehydratované potraviny, jež mohou lidem pomoci přežít apokalypsu.

Neexistuje důkaz, že covid pochází z laboratoře, cupují vědci výbušný…

25.06.2021 00:01 NÁZOR - Teorie, že koronavirovou pandemii rozpoutal únik viru z čínského Wuchanského virologického…

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, nejméně tři oběti

24.06.2021 23:55 Aktualizováno Nejméně tři mrtvé a deset zraněných si dnes vyžádalo zřícení jednoho křídla 12patrové budovy na…

Biden ohlásil dohodu se senátory na investicích do infrastruktury

24.06.2021 21:07 Aktualizováno Bílý dům dnes po mnoha týdnech jednání se členy Kongresu představil plán investic do infrastruktury…

Viceprezidentka USA Harrisová údajně chystá návštěvu hranic s Mexikem

23.06.2021 21:28 Americká viceprezidentka Kamala Harrisová v pátek poprvé navštíví hranici USA s Mexikem. Doprovodí…

Počet nakažených v Kolumbii stoupá, obětí je přes 100.000

23.06.2021 08:48 Počet obětí nákazy nemocí covid-19 v Kolumbii přesáhl 100.000 a jihoamerická země se stala desátým…

Petice vyzývá Jeffa Bezose, aby se z cesty do vesmíru už nevracel na Zemi

23.06.2021 08:04 Na internetu se objevila petice, která vyzývá miliardáře Jeffa Bezose, aby se ze své plánované…

V New Yorku skončily primárky demokratů, zatím vede bývalý policista Eric…

23.06.2021 06:27 V New Yorku skončily v úterý večer místního času primárky Demokratické strany před listopadovou…

Vrtulník NASA Ingenuity dál poletuje po Marsu a drží se u vozítka…

22.06.2021 18:33 Malý vrtulník Ingenuity americké vesmírné agentury NASA na Marsu dál úspěšně demonstruje možnost…

Americká armáda uvažuje o zpomalení tempa stahování vojáků z Afghánistánu

22.06.2021 17:47 Americká armáda oznámila, že uvažuje o zpomalení tempa stahování svých vojáků z Afghánistánu kvůli…

Trump údajně zvažoval, jestli lze nakažené umístit do Guantánama

22.06.2021 16:48 Když se loni v únoru v Bílém domě diskutovalo o osudu Američanů, kteří se v zahraničí nakazili…

Související:

Právě se děje