Z kanceláře Pelosiové byl při vpádu do Kapitolu ukraden laptop

Z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové byl při středečních nepokojích v sídle amerického Kongresu ukraden laptop. Dnes to podle agentury Reuters oznámil její asistent Drew Hammill.

Nancy Pelosiová
doporučujeme

Hammill na Twitteru informoval, že laptop náležel k zasedací místnosti a byl používán pouze pro prezentace. Žádné další podrobnosti ale neposkytl.

Krádež elektronických zařízení z kanceláří kongresmanů budí po vpádu Trumpových přívrženců do Kapitolu obavy. Také demokratický senátor Jeff Merkley ve čtvrtek na twitteru napsal, že z jeho kanceláře byl ukraden osobní počítač. Protestující, kteří pronikli do budovy Kongresu, zveřejňovali fotografie sebe samých, které pořizovali s pomocí telefonů poslanců a senátorů, připomíná Reuters. Jeden z reportérů pravicové mediální společnosti Blaze Media zveřejnil fotografii, o které tvrdil, že zachycuje počítač z kanceláře Pelosiové "s e-maily stále na obrazovce".

V kanceláři šéfky Sněmovny reprezentantů s nohama na jejím stole se během vpádu do Kapitolu nechal vyfotografovat Richard "Bigo" Barnett, lídr arkansaské skupiny za práva držet zbraň. Barnett byl dnes zatčen a obviněn mimo jiné z násilného vniknutí a krádeže veřejného majetku, uvedla televize NBC News.

Prokurátor federálního distriktu metropole Washingtonu Michael Sherwin podle BBC sdělil, že zřejmě potrvá několik dní, než se vyjasní, co všechno bylo z budovu Kongresu ukradeno. "Z kanceláří senátorů byla ukradena elektronická zařízení. Dokumenty, materiály byly ukradeny a musíme vyjasnit, co se stalo (...) Pokud došlo de škodě, zatím nevíme, v jakém rozsahu," oznámil Sherwin.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaká je budoucnost americké politiky? Politolog rozebral dopady Trumpovy…

17.01.2021 00:01 NÁZOR - Nejpozoruhodnější věcí na uplynulých bouřlivých týdnech v americké politice není…

Inaugurace v době pandemie. Jak bude Biden uveden do úřadu?

16.01.2021 14:12 Demokrat Joe Biden se ve středu ujme úřadu nejmocnějšího muže na světě při slavnostním ceremoniálu,…

Facebook zablokuje svolání akcí u Bílého domu v den inaugurace

16.01.2021 13:06 Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve…

V USA popravili muže za vraždu tří žen

16.01.2021 10:12 Ve Spojených státech dnes vykonali další federální popravu, už třináctou za éry prezidenta Donalda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama