Apple má problém. Francie zakázala prodeje iPhone 12 kvůli záření

Francie v úterý nařídila pozastavení prodeje mobilních telefonů iPhone 12, které podle úřadů vyzařují příliš mnoho elektromagnetické radiace. Po technologické společnosti Apple, která téhož dne odhalovala nové modely telefonů či hodinek, zároveň chce, aby opravila existující přístroje. 

Regulátor ANFR sdělil firmě, že pokud nebude schopna záležitost vyřešit aktualizací softwaru, musí svolat všechny telefony, které se ve Francii prodaly. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom dříve mírnila obavy zákazníků, když uvedla, že neexistují důkazy o škodlivosti záření přístroje pro člověka.

Apple řekl BBC, že zpochybnil závěry francouzských úřadů, když mimo jiné poskytl vlastní laboratorní výsledky, včetně těch nezávisle zpracovaných třetí stranou. Technologický gigant dodal, že model iPhone 12 je v souladu s limity nastavenými ve světě.

iPhone 12 se poprvé objevil na trhu v září roku 2020 a dodnes se prodává po celé zeměkouli. V České republice je přístroj s pamětí o velikosti 64 GB k mání za ceny kolem 15 tisíc korun. 

Apple v úterý představil nový model iPhone 15, který dostane zaoblený hliníkový rám, záda z tvrzeného skla a OLED displej o světlosti 1 600 nitů, na slunci 2 000 nitů. Verze Pro a Pro Max budou vyrobené z leteckého titanu.

Jednou z klíčových změn u nové řady oblíbených iPhonů bude přechod k nabíječce typu USB-C. Firma dosud využívala vlastní adaptér známý jako Lightning. Nicméně loni Evropská unie schválila nařízení, které požaduje, aby výrobci od podzimu příštího roku používali výhradně kabely a konektory typu USB-C.

Související

Více souvisejících

iphone apple Francie

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 55 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

Pokud Trump vyhraje, USA mohou ovlivnit s Putinem svět s nepředvídatelnými důsledky

Obecně je známo, že historie se neopakuje, ale podobnost historických dějin může navádět k podobným činům. Trump a jeho republikánští spojenci přiživují v americké politice nové izolacionistické napětí, píše ABC News, které by mohlo radikálně změnit americký přístup ke světu – s nepředvídatelnými důsledky.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy