Apple ustoupil Francii ohledně radiace. Připraví speciální aktualizaci pro iPhone 12

Apple v reakci na zjištění francouzských úřadů připraví aktualizaci pro mobilní telefony iPhone 12, aby přístroje nevyzařovaly příliš mnoho elektromagnetické radiace. Paříž by pak mohla obnovit prodej tohoto modelu v zemi. 

Ministr Jean-Noel Barrot podle BBC uvedl, že Apple připraví softwarový update pro francouzské uživatele. K dispozici by měl být v následujících dnech. Technologický gigant sdělil, že aktualizace se bude týkat pouze uživatelů ve Francii. Barrot dodal, že regulátor následně otestuje, zdali update pomohl vyřešit problém. 

Francouzský regulátor ANFR dříve sdělil společnosti, že pokud nebude schopna záležitost vyřešit aktualizací softwaru, musí svolat všechny telefony, které se ve Francii prodaly. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom dříve mírnila obavy zákazníků, když uvedla, že neexistují důkazy o škodlivosti záření přístroje pro člověka.

Apple původně řekl BBC, že zpochybnil závěry francouzských úřadů, když mimo jiné poskytl vlastní laboratorní výsledky, včetně těch nezávisle zpracovaných třetí stranou. Technologický gigant dodal, že model iPhone 12 je v souladu s limity nastavenými ve světě.

Zkoumat telefon však následně začaly i další země, konkrétně Belgie, Nizozemsko a Německo. Například Brusel uvedl, že vláda požádala regulátora, aby prozkoumal, zda představuje zdravotní riziko. Nizozemská agentura RDI sdělila, že kontaktovala firmu, zatímco uklidnila uživatele, že nejde o akutní bezpečnostní riziko. Podle německých úřadů může francouzské vyšetřování vést k zavedení nových opatření pro celou Evropskou unii.

iPhone 12 se poprvé objevil na trhu v září roku 2020 a dodnes se prodává po celé zeměkouli. V České republice je přístroj s pamětí o velikosti 64 GB k mání za ceny kolem 15 tisíc korun. 

Související

Více souvisejících

apple Francie iphone

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Kyjev: Rusko přišlo ve válce už o 500 tisíc vojáků

Ukrajinský generální štáb dnes ráno oznámil, že od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla ruská armáda o 500 000 vojáků. Tento údaj však není možné nezávisle ověřit, protože Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajina navíc nerozlišuje mezi padlými, zraněnými nebo pohřešovanými vojáky.

před 3 hodinami

Ilustrační foto

Desatero kyberbezpečnosti: Zjistěte, jestli máte svá data v bezpečí

Kriminalita v kybernetickém prostoru nijak nepolevuje. V roce 2022 tvořily kybernetické útoky 10 % z celkové kriminality v České republice. Celkem šlo o více než 18 tisíc případů. Útočníci cílí jak na firmy, tak i jednotlivce. Výjimkou nejsou ani děti nebo senioři, kteří často patří k nejohroženějším skupinám. Povědomí o kybernetické bezpečnosti se sice pomalu zvyšuje, útočníci ale stále vymýšlí nové způsoby, jak z obětí vylákat osobní údaje nebo peníze. Přečtěte si, jakých deset základních pravidel ochrání vaše data.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

Princ William se svou rodinou

Princezna Kate se zotavuje z vážné nemoci. Potřebuje dvě věci

Britskou monarchií letos otřásají v základech zdravotní problémy jejích členů. Králi Karlovi III. i princezně Kate byla diagnostikována rakovina. Zatímco panovník se už opět objevuje na veřejnosti, jeho snacha se drží v ústraní. Lidem se ukáže, až dostane zelenou od lékařů. 

včera

včera

včera

včera

Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Blinken dorazí příští týden do Prahy. Česko hostí jednání ministrů zemí NATO

Do Česka příští týden dorazí šéf americké diplomacie Antony Blinken, aby se zúčastnil jednání ministrů zahraničí členských zemí NATO. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na americké ministerstvo zahraničí. Blinken má také jednat s českým protějškem Janem Lipavským (Piráti) a dalšími činiteli o podpoře Ukrajiny či energetické spolupráci.

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Policie ztotožnila nejméně 50 lidí, kteří schvalovali atentát na Fica

Slovenská policie eviduje po atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) přes 150 podnětů ohledně možného schvalování pokusu o vraždu. Ve více než 50 případech došlo ke ztotožnění autorů příspěvků, uvedl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na páteční tiskové konferenci. 

včera

včera

včera

včera

Ministři zemí EU definitivně schválili nový Kodex schengenských hranic

Ministři členských zemí Evropské unie v pátek v Bruselu definitivně schválili nový Kodex schengenských hranic, který stanovuje pravidla pro řízení vnitřních a vnějších hranic a kontrolu osob překračujících tyto hranice. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy