Tokio - Letoun amerického vojenského námořnictva se dnes zřítil do moře jihovýchodně od japonského ostrova Okinawa, na palubě bylo 11 lidí.
Stroj s 11 cestujícími a členy posádky mířil na americkou letadlovou loď Ronald Reagan, která v současné době působí ve Filipínském moři. Na místě jsou prováděny pátrací a záchranné operace.
"Loď Ronald Reagan provádí pátrací a záchranné operace. Příčina neštěstí není známa," uvedla v prohlášení americká sedmá flotila, která má základnu v Japonsku.
Letoun, který havaroval kolem 14:45 japonského času (06:45 SEČ), se podle AP účastnil americko-japonského námořního cvičení. Japonský ministr obrany Icunori Onodera novinářům řekl, že ho americké námořnictvo informovalo, že příčinou neštěstí mohly být problémy s motorem.
Americkou sedmou flotilu letos v Tichomoří postihla již dvě neštěstí, při kterých zahynulo 17 jejich příslušníků. Velitel flotily viceadmirál Joseph Aucoin byl následně zbaven funkce.
V červnu zahynulo sedm amerických námořníků, když se v japonských vodách srazil torpédoborec Fitzgerald s nákladní lodí plující pod filipínskou vlajkou. V srpnu přišlo o život deset námořníků při nehodě amerického torpédoborce John McCain, který se u Singapuru střetl s ropným tankerem.
27. prosince 2025 15:18
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
Související
Rodinná tragédie při letecké nehodě v USA. Zemřel slavný závodník i s dětmi
Na letišti v Louisville se krátce po startu zřítilo letadlo
Letecké nehody , Americká armáda (U.S. AIR FORCE) , USS Ronald Reagan , Okinawa , Japonsko
Aktuálně se děje
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
včera
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
včera
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
27. prosince 2025 21:20
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
27. prosince 2025 20:05
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
27. prosince 2025 18:51
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
Ruská federace se s blížícím se čtvrtým rokem plnohodnotné invaze na Ukrajinu potýká s nečekaným vedlejším efektem své válečné politiky. Regiony bohaté na energetické suroviny, které tvoří hospodářskou páteř země, totiž doplácejí na konflikt nejvyššími lidskými i ekonomickými ztrátami. Kreml proměnil odlehlé oblasti v zásobárnu vojáků i peněz, čímž však paradoxně ohrožuje průmyslová odvětví, která Putinovu agresi financují.
Zdroj: Libor Novák