Coca Cola odhalila nový produkt. A lidé po celém světě se zděsili

Tokio - Nápojový gigant Coca Cola dokáže při ohlašování nových produktů ve světě vyvolat podobné pozdvižení, jako například automobilky s nejnovějšími modely. Poslední taková událost se ale obešla bez většího zájmu, to se však nedá říct o poslední novince, kterou je Coca Cola clear.

Posledním velkým "odhalením" byl příchod ochucených čajů Fuze tea do Evropy. Ačkoliv je v zámoří tento nápoj oblíbený, u nás tolik slávy alespoň dle relativně vlažných reakcí na sociálních sítích nesklidil.

Stále tak zůstávají nejznámějšími značkami této společnosti Coca Cola, Fanta a Sprite. Nyní ale společnost The Coca-Cola Company odtajnila nový nápoj, který se jmenuje Coca Cola clear. A reakce jsou o poznání bouřlivější.

Může za to zejména fakt, že Coca Cola clear je...bílá. Respektive, jak název napovídá, průhledná, bezbarvá. To je pro milovníky této značky nemalý šok, který okamžitě rozvířil vody na sociálních sítích.

Na nejnovějším produktu pracovala společnost celý rok a vytvořila 50 různých vzorků, než vznikla finální verze. Lidé se ale primárně ptají, co se stalo, že se Cola zbavila své jedinečné černé barvy.

Podle amerických médií za to může absence karamelu, což se promítlo právě na transparentním vzhledu. Nápoj je označován jako dietní a údajně má citronovou chuť.

Není to však poprvé, co Coca Cola vytvořila "průhlednou" kolu. Jedna taková už byla vyrobena v roce 1940 na žádost sovětského maršála Georgije Žukova.

Podobný produkt vytvořila také společnost Pepsi. Takzvaná Crystal Pepsi byla na počátku 90. let prodávána v Evropě a v letech 1992-1993 se dostala i do Spojených států a Kanady. V Británii a Austrálii byla krátce prodávána ještě v letech 2015 až 2017.

Pokud byste chtěli průhlednou Coca Colu ochutnat, budete si muset nechat zajít chuť, nebo si pořádně připlatit. K dostání bude totiž pouze exkluzivně v Japonsku.

Související

Více souvisejících

Coca-Cola

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ropa

Slovensko se kvůli ukrajinské stopce pro ruskou ropu obrací na EU

Slovensko volá po zásahu Evropské unie kvůli zastavení tranzitu ropy z Ruska, ze kterého Bratislava viní Ukrajinu. Po premiérovi Robertu Ficovi (Smer-SD) se ozval i jeho stranický kolega a ministr zahraničí Juraj Blanár. Problém se týká také sousedního Maďarska. 

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Markéta Vondroušová

Česko bude mít o jednoho olympionika v Paříži méně. Vondroušová se her nezúčastní kvůli zranění

Do Paříže chtěla jet s ambicí minimálně vyrovnat či dokonce vylepšit stříbrnou medaili z posledních her v Tokiu. Nakonec ale pro tenistku Markétu Vondroušovou, loňskou wimbledonskou vítězku a vítězku Roland Garros z roku 2019, pokračuje ne zrovna vydařená letošní sezóna. Po nedávném vyřazení z Wimbledonu hned v 1. kole totiž krátce před plánovaným odletem do francouzské metropole uvedla, že se her nezúčastní kvůli zranění ruky.

před 4 hodinami

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Bidenovi záleží na Američanech, shodnou se zahraniční lídři. Jeho rozhodnutí odstoupit oceňují

Zahraniční lídři ocenili šéfa Bílého domu Joe Bidena jako člověka, kterému záleží na americkém lidu. Stalo se tak poté, co v neděli odstoupil z kandidatury u listopadových prezidentských voleb v USA. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy