Řidič malé dodávky najel v tokijské známé módní čtvrti Haradžuku do lidí oslavujících krátce po půlnoci místního času příchod nového roku a zranil devět osob, jednoho univerzitního studenta vážně. Informovala o tom agentura AP. Řidič z místa činu utekl, policie ho ale zadržela a obvinila z pokusu o vraždu. Policejní mluvčí řekl, že zatím nemá informace, že by mezi zraněnými byli cizinci.
Známé tokijské korzo Takešita, které je oblíbené i mezi zahraničními turisty, bylo v okamžiku nehody plné lidí, kteří mířili do svatyní na novoroční modlitby. Policie ulici posléze uzavřela. Jednadvacetiletý pachatel byl identifikován jako Kazuhiro Kusakabe.
"Viděl jsem lidi padající na zem na ulici. Když jsem se dostal blíž, byli u nich už záchranáři," popsal scénu jeden ze svědků.
Útočník nejprve policii svůj čin označil jako teroristický, později ale řekl, že do lidí najel kvůli popravám, informovala televize NHK. Není jasné, zda měl na mysli nějakou konkrétní popravu, anebo zda mluvil obecně o trestu smrti.
Osm lidé bylo zraněno nárazem automobilu, devátou osobu řidič napadl, když vystoupil z vozu. Podle japonských médií byl v automobilu nalezen kanystr s petrolejem, řidič chtěl údajně po činu automobil zapálit.
Jak poznamenala agentura AP, v Japonsku nejsou podobné zločiny běžné. V roce 2008 najel muž automobilem do davu v oblíbené tokijské nákupní čtvrti Akihabara, vystoupil a začal nožem útočil na lidi. O život tehdy přišlo sedm osob.
Související
Muž útočil sečnou zbraní v obchodním centru v Hradci Králové. Zranil několik lidí
V Německu se rozmáhají útoky na "queer" osoby. Většinu z nich obětí nehlásí
Aktuálně se děje
včera
Arménci dali Rusku košem. Ve volbách jasně vyhrává strana premiéra Pašinjana, ukazují odhady i první výsledky
včera
OBRAZEM: Velkou cenu Monaka ovládl italský mladík Kimi Antonelli, stal se nejmladším vítězem závodu
včera
Ostře sledované volby v Arménii skončily. Voliči rozhodli o směřování své země
včera
Nikdy jsem neslíbil, že nebudou nové války, brání se Trump. Před volbami ale říkal něco jiného
včera
Odchod z EU stojí Británii miliardy liber. Lidé brexitu hořce litují
včera
Trump neplánuje stáhnout 50 tisíc vojáků z Blízkého východu. Válku v Íránu srovnal s Vietnamem
včera
Ruský bezpilotní letoun vážně poškodil jednu z budov Černobylu
včera
Příběh, který plnil přední stránky světových médií, skončil tragicky. Amerického studenta našli v Japonsku mrtvého
včera
Rusko je ochotno opět jednat s USA. Míč je ale na straně Američanů, tvrdí
včera
Válka se začíná vracet zpět do Ruska. V tamní společnosti začíná bublat nespokojenost
včera
Rusko, nebo Západ? Arménie v klíčových volbách rozhoduje o své budoucnosti
včera
Americká armáda sestřelila v Hormuzském průlivu íránské útočné drony
včera
Počasí příští týden tropické teploty nepřinese, hrozí ale bouřky
6. června 2026 21:04
USA nepustily do země klíčové členy íránské fotbalové reprezentace. Teherán vyzval FIFA, aby zasáhla
6. června 2026 19:44
Pentagon hluboce znepokojují špionážní aktivity Izraele v USA
6. června 2026 18:20
Americký lékař nakažený ebolou byl propuštěn z nemocnice
6. června 2026 17:01
Francie v slzách. Zemřela Bernadette Chiracová
6. června 2026 15:50
Trump: Írán na dohodu o ukončení války nepřistoupil, ale nebude mít jinou možnost
6. června 2026 14:31
Den D pro Kosovo se blíží. Voliči v neděli určí směřování země, exprezidentka důrazně varuje
6. června 2026 13:19
Oficiální statistiky eboly klesají. Pozitivní to ale není
Oficiální statistiky ohledně epidemie eboly v Demokratické republice Kongo zaznamenaly výrazný pokles, což na první pohled vypadá jako nadějná zpráva, avšak situace je mnohem komplikovanější. Zatímco ještě nedávno úřady hovořily o více než tisíci podezřelých případů a téměř 250 úmrtích, aktuálně Kongo hlásí přibližně 380 potvrzených nakažených a 60 zemřelých, ke kterým se přidává dalších 15 potvrzených případů a jedna oběť v sousední Ugandě.
Zdroj: Libor Novák