Thajská policie v rámci operace zaměřené na zahraniční zločince zadržela tři cizince včetně jednoho Čecha, který byl v České republice odsouzen za krádeže a vloupání do obchodů se suvenýry. S odvoláním na dnešní sdělení thajské imigrační policie o tom informoval deník Bangkok Post.
David Sýkora (38) byl zatčen v pondělí. Podle thajské imigrační policie muž v obchodě se suvenýry ukradl zboží v hodnotě 3790 korun a za jedno vloupání byl odsouzen ke 34 měsícům za mřížemi.
Dalším zatčeným byl Fin Aki Petri Johannes (39), který pracoval jako osobní trenér a kterého finský soud obvinil z držení narkotik a prodeje zakázaných hormonů a látek podporujících růst svalů. Johannes byl odsouzen k 24 měsícům za mřížemi, ale uprchl do Thajska. Policie ho tam zadržela ve středu.
Třetím zatčeným byl Číňan Čang I-fej (32), kterého thajská policie zadržela 11. června. Čang byl součástí 18členné skupiny provozující hazardní hry a jako jedinému se mu před úřady podařilo uprchnout do Thajska.
Thajská policie podle listu Bangkok Post zdůraznila, že je zapotřebí modernizovat biometrický screening, jelikož současná technika v Thajsku nedokáže na pasových kontrolách údaje nově příchozích cizinců propojit s databázemi hledaných zločinců.
Související
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
Aktuálně se děje
před 32 minutami
Belfast v plamenech. Po brutálním útoku migranta vyšli naštvaní lidé do ulic, vypukly nepokoje
před 1 hodinou
USA se pomstily za sestřelený vrtulník Apache
před 2 hodinami
Lidé Trumpovi nevěří. USA jako spojence vnímá jen každý desátý Evropan
před 2 hodinami
Trump a Netanjahu věřili, že porážka Íránu Blízký východ změní. Vše je ale úplně jinak
před 4 hodinami
Policie pokročila s vyšetřováním střelby v Poleradech. Taxikáři hrozí až 10 let
před 5 hodinami
Počasí se ochladí. Dorazí i vytrvalejší deště
včera
Nová proruská bulharská vláda zastaví veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu
včera
Při výbuchu auta v Moskvě údajně zahynul ruský generál
včera
EU chce zakázat vstup všem Rusům, kteří od začátku války sloužili v armádě
včera
Lukašenko odmítl poslat běloruské vojáky na Ukrajinu: Nebudeme potravou pro děla
včera
Tajnůstkářství, nedůvěra, testování loajality. Co se děje v Pentagonu pod vedením Hegsetha?
včera
Netanjahu v kleštích. Izraelci požadují masivní údery na Libanon, tím by naštval Trumpa
včera
Zelenskyj je přesvědčen, že NATO Ukrajinu potřebuje
včera
Izraelská armáda nařídila evakuaci pátého největšího města Libanonu
včera
Uživatelé v EU mají smůlu. Apple jim přepracovanou Siri s umělou inteligencí nedodá
včera
Trumpa na zápase NBA vypískali. Během utkání usnul
včera
Izrael bez obvinění už 500 dní vězní významného lékaře. Přemístil ho na samotku, kde si ani nelehne
včera
Na frontě se mu nedaří, ve světě čelí rostoucí izolaci. Zelenskyj popsal bezútěšnou pozici Ruska
včera
Trump: K podpisu mírové dohody s Íránem dojde do tří dnů
včera
Írán a Izrael oznámily zastavení vzájemných útoků
Írán a Izrael oznámily zastavení vzájemných útoků, ke kterým došlo poprvé od dubnového příměří. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu potvrdil, že jeho země v tuto chvíli palbu drží, avšak zdůraznil, že boj proti Íránu a jím podporovanému libanonskému hnutí Hizballáh zdaleka neskončil. Íránská armáda již dříve deklarovala konec operací poté, co Izraeli uštědřila bolestivou odpověď. Zároveň však pohrozila ještě tvrdšími opatřeními v případě, že židovský stát podnikne další údery, a to včetně akcí na území Libanonu.
Zdroj: Libor Novák