Nejméně 40 lidí zůstalo uvězněno pod troskami čtyřposchoďové budovy, která se dnes zřítila v indické finanční metropoli Bombaji. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii a hasiče. Po pohřešovaných pátrají záchranáři.
"Pod sutinami jsou lidé. Byla zahájena pátrací a záchranná operace," uvedli bombajští hasiči. "Přilehlé budovy jsou ve velmi nebezpečném stavu a byly evakuovány," dodali.
मुंबई के डोंगरी इलाके में केसरबाई बिल्डिंग का हिस्सा गिरा, मलबे में 40-50 लोगों के फंसे होने की आशंका, राहत और बचावकार्य जारी है। https://t.co/Zn4lWf5MEY#Maharashtra #Mumbai pic.twitter.com/DcD92GDXyM
— NBT Hindi News (@NavbharatTimes) July 16, 2019
Podle agentury AP se zřícený dům nacházel v úzké uličce v hustě zalidněné části Bombaje, kam je složité vyslat těžkou techniku. Na televizních záběrech bylo vidět, že lidé vytvořili řetěz a odstraňují trosky holýma rukama. Místní obyvatelé agentuře AP řekli, že dům byl 70 až 80 let starý.
V Indii je nyní období monzunových dešťů. Půda na řadě míst je podmáčená, hrozí záplavy, sesuvy půdy i zřícení budov. V pondělí při zřícení třípatrového domu ve státě Himáčalpradéš zahynulo 14 lidí.
27. prosince 2025 15:18
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
Související
Na Zlínsku se zřítila část domu, hlavní tah do Uherského Hradiště bude uzavřen
Na Prostějovsku se zřítila stěna rodinného domu, zasahují hasiči
Zřícené stavby , Indie , Zemětřesení
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
včera
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
včera
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
27. prosince 2025 21:20
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
27. prosince 2025 20:05
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
Polsko se v reakci na rostoucí ruskou hrozbu rozhodlo k masivní investici do své bezpečnosti. Varšava plánuje během příštích čtyřiadvaceti měsíců vybudovat podél své východní hranice rozsáhlý systém protidronového opevnění v hodnotě přesahující dvě miliardy eur. Náměstek ministra obrany Cezary Tomczyk v rozhovoru pro deník The Guardian uvedl, že první části tohoto ochranného valu by mohly být funkční už za půl roku.
Zdroj: Libor Novák