Tokio - V Japonsku se včera na jedné z hlavních dopravních tepen sesunul tunel. Několik aut v něm bylo uvězněno. Neštěstí si vyžádalo devět mrtvých. Odklízení trosek pokračuje.
Svědci, kteří neštěstí přežili, potvrdili, že se na auta zřídil obrovský betonový blok a následně vypukl požár.
Incident se podle BBC stal v Sasažském tunelu v osm hodin ráno místního času (tedy o půlnoci na neděli našeho), asi 50km západně od Tokia na silnici, která spojuje hlavní město s městem Nagoja. Tunel patří k nejdelším v Japonsku (4,3km).
Díky kameře, která je umístěna uvnitř tunelu, je vidět asi 100m vysoký zřícený betonový blok. Z tunelu vycházel černý kouř, který znemožnil práci záchranářů. Až po několika hodinách se členové záchranné jednotky dostali dovnitř, kde pak nalezli zuhelnatělá těla.
Záchranáři podle úřadů citovaných agenturou AFP našli nejprve pět ohořelých těl v minibusu. Šestou obětí byl podle japonských médií řidič kamionu. Zatím posledními nalezenými oběťmi jsou dvě ženy a jeden muž v osobním automobilu.
Zdroj: YouTube
Příčina neštěstí není známá. Zemětřesení jsou v Japonsku velmi častá, ale v době zřícení tunelu nebyly zaznamenány žádné otřesy.
Uzavírka tunelu způsobila dopravní chaos v celé oblasti, protože jde o velmi vytíženou komunikaci a v neděli odpoledne se mnoho lidí vracelo z Tokia.
Jde o nejhorší podobné neštěstí v Japonsku od roku 1996, kdy se zřítil tunel a padající trosky rozdrtily automobily a jeden autobus. Zahynulo tehdy 20 lidí.
Související
Příběh, který plnil přední stránky světových médií, skončil tragicky. Amerického studenta našli v Japonsku mrtvého
Japonsko zasáhlo silné zemětřesení. Blíží se vlny tsunami, úřady zahájily evakuaci
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Na D49 se otevřely další kilometry dálnice. Od tendru to trvalo 18 let
před 3 hodinami
Obchody a červencové svátky. První řetězec oznámil, jak to letos bude
před 4 hodinami
Trapné, nebezpečné, pomstychtivé. Opozice stojí na straně prezidenta Pavla
před 5 hodinami
Česko se zapojí do projektu AI Gigafactory. Vláda schválila akční plán pro duševní zdraví
před 6 hodinami
Pavel si dává na čas. Pražský hrad oznámil, kdy se vyjádří k rozhodnutí vlády
před 7 hodinami
V autě stačí pár minut a už je zle. Policie radí, na co si dát během veder pozor
před 8 hodinami
Pavel nebude členem delegace na summitu NATO, rozhodla vláda
před 9 hodinami
Farage chce po Starmerově konci volby. Jsme připraveni přinést změnu, vzkázal
před 10 hodinami
Brněnské nádraží evakuovali kvůli munici. Dělníci ji našli na stavbě
Aktualizováno před 10 hodinami
Starmer oznámil svůj konec v čele Velké Británie
před 11 hodinami
Počasí dnes: Meteorologové opět varují před bouřkami, udeří už odpoledne
před 13 hodinami
Víkendové bouřky řádily hlavně v Čechách. V Příbrami lilo, padaly i velké kroupy
před 13 hodinami
Co bude s důchody? Ministerstvo přišlo s novou analýzou, závěry jsou zajímavé
před 14 hodinami
První kolo dalších jednání mezi USA a Íránem je u konce. Mluví se o pokroku
před 15 hodinami
Stávka v ČT a ČRo. Projevuje se zpožděním pořadů, dotkne se i MS ve fotbale
před 16 hodinami
Počasí: Vysoké teploty se v Česku objeví i příští víkend
včera
Sulyok se postavil Magyarovi. Maďarský prezident ultimátum nesplní, odstoupit nehodlá
včera
Španělskem otřásá korupční skandál. Manželka premiéra Sáncheze nesmí opustit zemi
včera
Trump oznámil rezignaci britského premiéra. Den před tím, než by to Starmer udělal sám
včera
Křehké příměří dostalo další ránu. Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem
Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem, pokud Teherán okamžitě nezastaví své jím placené zástupné síly v Libanonu, které podle jeho slov způsobují potíže.
Zdroj: Libor Novák