Wellington - Zatímco Evropa se na příchod nového roku teprve připravuje, obyvatelé některých tichomořských ostrovů a také Novozélanďané již silvestrovskou půlnoc prožili.
Jako první v 11:00 SEČ oslavili příchod roku 2013 lidé na Samoe a na Liniových ostrovech jižně od Havaje. O hodinu později vyvrcholil Silvestr také na Novém Zélandu. Havaj, ostrovní stát USA, naopak kvůli své poloze za mezinárodní datovou hranicí zažije půlnoc až v úterý v 11:00 SEČ.V novozélandském Aucklandu rok 2013 otevřel ohňostroj z budovy Sky Tower, co je nejvyšší stavba v zemi. Mezi tamní hlavní atrakce pro oslavující dav patřil také osmnáctihodinový koncert v centru města.Ve 14:00 SEČ v Sydney vypukl ohňostroj u proslulé budovy Opery. V centru města událost sledovalo asi milion lidí. Ohňostroj, který pyrotechnici ve zdejším přístavu o půlnoci odpálili, vážil podle DPA přes sedm tun.Oslavy v Indii naopak narušila smrt 23leté dívky, která podlehla těžkým zraněním po nedávném brutálním skupinovém znásilnění. Vícero klubů v Dillí silvestrovské tradiční diskotéky kvůli pietě odřeklo.
Související
Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
Aktuálně se děje
včera
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
včera
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
včera
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
včera
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
včera
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
včera
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
včera
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
včera
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
včera
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
včera
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
včera
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
včera
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
včera
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
včera
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
včera
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
včera
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
22. března 2026 21:51
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
22. března 2026 21:02
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
22. března 2026 19:54
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
22. března 2026 19:19
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
Česká výprava atletů se konečně dočkala medaile z halového světového šampionátu. V sobotu se o ni v polské Toruni postarala čtvrtkařka Lordes Gloria Manuel, která si navíc doběhla pro tu nejcennější z nich, když závod na 400 metrů ovládla osobním rekordem, tedy v čase 50,76 sekundy. Jedná se tak pro ni o první výrazný seniorský úspěch, kterým tak navázala na svůj titul juniorské mistryně světa.
Zdroj: David Holub