
Denní přírůstek lidí nakažených koronavirem v Japonsku poprvé překonal hranici 60.000. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na japonskou televizi FNN. Vláda asijské země s téměř 126 miliony obyvatel dnes oznámila zpřísnění opatření proti šíření covidu v dalších 18 regionech, včetně Ósaky či Kjóta, s platností do 20. února.
Televizní stanice Fuji News Network (FNN) uvedla, že za posledních 24 hodin se v Japonsku nákaza koronavirem potvrdila u 62.612 lidí, což je téměř dvojnásobek ve srovnání s hodnotami před týdnem. V Tokiu bylo za poslední den potvrzeno rekordních 12.813 nových infekcí.
Přísnější opatření, která doposud platila v 16 prefekturách včetně hlavního města, dnes vláda rozšířila o 18 dalších oblastí, píše agentura Kjódó. Omezení, která zahrnují zkrácení otvírací doby restaurací a barů, se tak budou nově týkat 70 procent země.
Japonské úřady již dříve uvedly, že ponechají minimálně do konce února uzavřené hranice země, což vyvolalo kritiku mimo jiné z řad zahraničních studentů.
Související

CIA: Covid zřejmě skutečně unikl z čínské laboratoře

Před pěti lety se poprvé objevil covid. Čína jeho původ dodnes tají
Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) , Japonsko
Aktuálně se děje
před 4 hodinami

DETAILY: Trump dojedná mír s Putinem. Zelenskyj a Evropa na vedlejší koleji, o výsledku budou seznámeny
včera

Bylo to jen otázkou času. Feyenoord se na dobro rozloučil s koučem Brianem Priskem
včera

Mírné zimní počasí ustoupí arktickému chladu. Meteorologové řekli, co nás čeká
včera

Požár motorestu v Kersku zaměstnává hasiče už několik hodin. Zásah komplikuje počasí
včera

Vláda připravila změny v regulaci reklamy a navrhla přesuny peněz v evropských fondech
včera

První slavné vědkyně. Které ženy se zapsaly do historie?
včera

Trump oznámil, že si telefonoval s Putinem. Kreml to potvrdil
včera

Bývalý hokejista Martin Erat odmítá obvinění, že řídil v opilosti
včera

Posílíme směny, reagují silničáři na aktuální počasí. Řidiči mají být opatrní
včera

Policie šetří tragédii na Jihlavsku. Muž před zraky policistů zastřelil příbuzného
včera

Nový ministr obrany USA: Jste na to sami, o bezpečnost Evropy se už starat nebudeme a Ukrajina ztracená zemí nezíská
včera

Pokud Putin zaútočí na NATO, reakce bude devastující. Rusko prohraje, vzkazuje Rutte
včera

Kreml poprvé zareagoval na Zelenského návrh na výměnu území s Ruskem
včera

Trump ohlásil nová cla a vyzval k výraznému snížení úrokových sazeb
včera

Jak skončí válka na Ukrajině? Experti exkluzivně pro EZ nastínili možné scénáře
včera

Trumpův třetí mandát? Ústava USA mu do cesty staví téměř nepřekonatelné překážky
včera

Dánská rozvědka: Rusko může v Evropě do pěti let rozpoutat masivní válku
včera

Mohla válka na Ukrajině skončit po pár měsících? Svět obrací zrak k Johnsonovi, Zelenskyj ho brání
včera

Počasí aktuálně: Spadne až 15 centimetrů sněhu, platí dvě výstrahy
včera
Pád Scholze se blíží. Jak sledovat volby v Německu a co vše o nich potřebujete vědět?
Německo, nejlidnatější země Evropské unie a třetí největší ekonomika světa, se připravuje na předčasné parlamentní volby, které se uskuteční 23. února. Volby mají potenciál výrazně změnit směřování země, zejména pokud jde o migrační politiku a průmyslové priority.
Zdroj: Libor Novák