Maduro dal Venezuelu do karantény, Kolumbie kvůli koronaviru zavírá hranice

Venezuelský prezident Nicolás Maduro vyhlásil kvůli šíření nového typu koronaviru celostátní karanténu. V jihoamerické zemi se potvrdilo již 33 případů nákazy, informovala dnes agentura Reuters. Své hranice se rozhodla kvůli koronaviru uzavřít také Kolumbie, která s Venezuelou sousedí.

Přidejte svůj názor

Maduro, Nicolas
doporučujeme

"Venezuela vstoupí do sociální, kolektivní karantény," uvedl Maduro. "Potřebná drastická opatření" se podle autoritářského venezuelského prezidenta budou ode dneška týkat "celé země". "Krize teprve začíná," dodal podle agentury Reuters. Už v pondělí Venezuela vyhlásila karanténu v sedmi svých státech. Při vyhlášení celostátní karantény Maduro toto opatření označil za úspěšné.

Ve Venezuele za pondělí přibylo 16 nových případů nákazy koronavirem, a celkový počet infikovaných tak vzrostl na 33. V zemi dlouhodobě panuje humanitární krize, lidé trpí mimo jiné nedostatkem zdravotnického materiálu a léků. Podle Madura dostane Venezuela nyní léky z Kuby a ochranné pomůcky a testovací sady na koronavirus z Číny.

Různá opatření proti šíření koronaviru v uplynulých dnech ohlásila řada zemí v Latinské Americe. V pondělí například omezení pohybu v celé zemi vyhlásily Ekvádor a Peru. Hranice kvůli koronaviru uzavřel už Honduras a ve středu se ke stejnému kroku chystá Chile.

Také Kolumbie oznámila, že ode dneška zavře své hranice se všemi sousedy, aby zabránila šíření epidemie. Prezident Iván Duque na twitteru napsal, že opatření bude platit až do 30. května.

Kolumbie má nyní 54 potvrzených případů nákazy koronavirem. Už o víkendu země uzavřela hranici s Venezuelou.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Japonsko kvůli covid-19 zvažuje vyhlášení stavu nouze, měl by platit od…

06.04.2020 16:10 Aktualizováno Japonská vláda zvažuje, že kvůli koronaviru vyhlásí nouzový stav. Měl by začít platit již od úterý…

Na Novém Zélandu kvůli karanténě uvázlo 100 tisíc turistů

06.04.2020 08:45 Na Novém Zélandu je až 100.000 turistů, kteří tam uvázli kvůli koronaviru. Země před 12 dny…

Čína hlásí vzestup nových případů nákazy, jedno úmrtí

06.04.2020 07:20 V pevninské Číně v neděli přibylo 39 nových potvrzených případů nákazy koronavirem, oproti 30 o den…

"Raději nedomýšlet." Takto koronavirus udeří v rozvojovém světě, varuje…

06.04.2020 00:01 NÁZOR - Je děsivé sledovat pohromu a nebýt schopen jí bránit, konstatuje editorial serveru The…

Související:

Právě se děje

Další zprávy