Nový koronavirus pronikl za hranice Číny. Nákaza je v Thajsku a Japonsku

Japonec, který se vrátil z Číny a byl léčen kvůli příznakům zápalu plic, se nakazil novou formou koronaviru, který vyvolal epidemii v Číně. Japonská vláda dnes oznámila, že testy na tento virus byly u pacienta pozitivní. Virus se začal šířit v čínském městě Wu-chan v prosinci, nakazily se jím čtyři desítky lidí a jeden z nich zemřel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

U japonského pacienta se 3. ledna, kdy byl ještě ve Wu-chanu, objevila horečka a kašel. Do Japonska se vrátil 6. ledna a kvůli přetrvávání příznaků byl o čtyři dny později hospitalizován. Rentgen prokázal, že jde o zápal plic, a další testy pak, že je muž nakažen stejným virem jako pacienti ve Wu-chanu. Symptomy později ustoupily a muž byl z nemocnice propuštěn.

Pacient, který zemřel v Číně, patřil k těm nakaženým Číňanům, kteří pracovali nebo nakupovali na trhu s rybami a plody moře. Japonský pacient na tomto trhu nebyl. Tržiště ve Wu-Chun je z nařízení úřadů zavřené od 1. ledna.

Čínské úřady ohlásily, že nebezpečí přenosu viru mezi lidmi "není vyloučené, ale je velmi nízké".

Ve středu informovala Světová zdravotnická organizace, že nový typ zápalu plic byl diagnostikován u ženy pocházející z Wu-chanu po jejím příjezdu do Thajska. Ani tato pacientka na zmíněném tržišti nebyla.

Podle čínských úřadů virus šířící se ve Wu-chanu může u některých pacientů vést k velmi závažnému onemocnění. Koronaviry mohou způsobit běžné nemoci, jako je nachlazení, ale také smrtící choroby jako SARS či MERS. SARS, což je akutní respirační syndrom, se v letech 2002-2003 objevil v jižní Číně a zemřelo na něj v několika zemích a oblastech přes 700 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americké letouny nad Koreou. Analytik naznačil, co je noční můrou Trumpa

24.01.2020 00:01 NÁZOR - Americký vzdušný průzkum nad Korejským poloostrovem v poslední době mírně zvýšil svou…

Koronavirus vyvolává paniku. Posledních cestující, kteří se dostali z Wu…

23.01.2020 20:37 Strach je přímo hmatatelný mezi cestujícími, kterým se podařilo odletět posledními letadly z Wu…

Koronavirus řádí: Město Wu-chan je odstřižené od světa, obyvatelé trnou…

23.01.2020 17:41 Aktualizováno Peking ve snaze zabránit dalšímu šíření nového koronaviru odvolal všechny velké akce spojené s…

Odkud se vzal zákeřný koronavirus? Čínští lékaři ukázali na viníka

23.01.2020 12:51 Neznámý typ koronaviru, který se v uplynulých dnech šíří z čínského Wu-chanu a vyžádal si již 17…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama