Papež František zahájil návštěvu Thajska, promluví o problematice sexuální turistiky

Papež František dnes příletem do Thajska zahájil svou sedmidenní cestu po Asii, během které chce podpořit tamní katolické menšiny. Nejvyšší představitel katolické církve také v Bangkoku promluví o problematice sexuální turistiky a obchodování s lidmi. Informovaly o tom zahraniční agentury.

Přidejte svůj názor

Papež František
doporučujeme

Františka na letišti v metropoli přivítali thajští představitelé církve, davy příznivců či bývalý premiér Surajud Čulanont. Podle agentury AP se mu ale nejvřelejšího uvítání dostalo od jeho vzdálené sestřenice, jeptišky Any Rosy Sivoriové. Misionářka žije v Thajsku od roku 1966 a během papežovy návštěvy mu bude tlumočit.

zdroj: YouTube

Katolicismus do Thajska přivezli portugalští obchodníci a misionáři v polovině 16. století. Jeho zástupci zde během století vybudovali nespočet škol a nemocnic.

Pro thajské katolíky, kteří v buddhistické zemi netvoří ani dvě procenta populace, je návštěva papeže vzácnou událostí. František je první hlavou katolické církve, který zemi navštívil po více než třech desítkách let.

Oficiální program papeže Františka začne ve čtvrtek, kdy se setká s thajským králem Mahá Vatčirálongkónem a nejvyšším buddhistickým patriarchou. Odslouží také mši na sportovním stadionu v Bangkoku a v pátek mši pro mladé v místní katedrále.

V sobotu František odletí do Japonska, kde se bude věnovat především tématu jaderných zbraní a navštíví Hirošimu a Nagasaki, které v roce 1945 zasáhly atomové bomby. Pomodlí se tam za oběti tragédie a pravděpodobně se také sejde s přeživšími.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Barma se bouří. Nechce, aby soud OSN projednával obvinění z genocidy

12.12.2019 20:36 Mezinárodní soudní dvůr OSN by neměl dále projednávat obžalobu Barmy z genocidy etnika Rohingů.…

USA a Čína pohrozily KLDR. Jednání Rady bezpečnosti OSN bylo vyhrocené

12.12.2019 15:54 Aktualizováno Severokorejský program raketových testů je kontraproduktivní a může zavřít dveře k jednání o míru.…

Vězni svědomí. Zemanova oblíbená Čína postavila na násilném odebírání…

12.12.2019 12:14 Komunistická Čína nadále obchoduje s orgány politických a náboženských vězňů. China Tribunal,…

Po erupci sopky zůstala na ostrůvku mrtvá těla, odvoz bude nebezpečný

12.12.2019 09:19 Novozélandská policie se v pátek ráno pokusí z ostrůvku White Island odvézt těla obětí pondělní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama