Papež František

Papež František

Papež František vyzval Hamás, aby propustil rukojmí

Papež František vyzval obě strany izraelsko-palestinského konfliktu, aby v Pásmu Gazy vytyčily humanitární koridory. Radikálové z hnutí Hamás by zároveň měli propustit rukojmí, jichž se zmocnili minulý týden v sobotu, když vpadli na území Izraele. 
Papež František

Do sporu o černomořské obilné dohody se vložil i papež František

Papež František vyzval Rusko, aby znovu zapojilo do černomořských obilných dohod, které umožnily Ukrajině vyvážet zemědělské produkty z černomořských přístavů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ocenil tuto iniciativu hlavy římskokatolické církve na twitteru a zdůraznil význam reakce světových náboženských vůdců na "ruský teror a ničení".
Papež František

Papež František posílá mírového vyslance do Moskvy

Vatikán v úterý potvrdil, že papež František posílá do Ruska vyslance, který má s Moskvou řešit možné mírové řešení války na Ukrajině. Rusko napadlo sousední zemi na konci loňského února. Aktuálně se konflikt nachází ve fázi, kdy Ukrajinci podnikají dlouho očekávanou protiofenzivu.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy