Pevninská Čína zaznamenala 48 nových případů koronaviru

V pevninské Číně přibylo za pondělí 48 případů nákazy koronavirem, což zvrátilo klesající trend posledních čtyř dní. Vyšší počet případů Peking přičítá nákazám dovezeným ze zahraničí. Jižní Korea dnes oznámila, že za předchozí den zaznamenala 125 nových případů nákazy, čímž celkový počet infikovaných stoupl na 9786. Informovala o tom agentura Reuters. Vzhledem k přetrvávajícímu nebezpečí šíření nemoci COVID-19 dnes jihokorejské úřady zrušily znovuotevření škol plánované na 6. dubna a uvedly, že výuka místo toho bude pokračovat po internetu. Čína oznámila odložení obávaných dvoudenních přijímacích zkoušek na vysoké školy o měsíc na 7. a 8. července.

Přidejte svůj názor

Pevninská Čína zaznamenala 48 nových případů koronaviru
doporučujeme

Čínská zdravotní komise oznámila, že v pondělí zaznamenala 48 nových nákaz, zatímco v neděli to bylo 31. Všichni nově nakažení podle čínských úřadů do země přijeli ze zahraničí, v žádném z případů nešlo o lokální přenos. Dohromady pevninská Čína eviduje již 771 případů nákazy dovezených ze zahraničí.

Zatímco se počet místních přenosů nákazy v Číně v uplynulých dnech snižoval, úřady se obávají zejména nárůstu v počtu infikovaných lidí, kteří přicestují ze zahraničí. Čína z toho důvodu omezila přílety ze zahraničí a zakázala většině cizinců vstup do země. Posíleny byly rovněž zdravotnické kontroly a karanténní opatření, jež se vztahují na cestovatele.

Deset nových případů bylo v pondělí zaznamenáno v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Podle státních médií šlo o cestující z letů, které byly přesměrovány z Pekingu do Huhehotu, hlavního města Vnitřního Mongolska. V Šanghaji bylo zaznamenáno 11 nových případů, převážně šlo o Číňany, kteří se vraceli ze zahraničí. Peking zaznamenal tři nové případy.

Ve Wu-chanu, hlavním městě provincie Chu-pej, odkud se koronavirus začal šířit, nebyly zaznamenány žádné nové případy sedmý den v řadě. Dosud pevninská Čína zaznamenala 81.518 případů nákazy a 3305 lidí nemoci COVID-19 podlehlo.

I přes výrazný pokles nových případů nákazy se život v Číně stále k normálu nevrátil. Svědčí o tom dnes oznámený odklad dvoudenních přijímacích zkoušek na vysoké školy, jichž se loni zúčastnilo přes deset milionů studentů. Testy se místo v červnu uskuteční 7. a 8. července, informovala televize CCTV.

Pro mnoho studentů jsou zkoušky zvané kao-kchao těmi nejdůležitějšími v životě. Většina uchazečů se na testy připravuje pod značným tlakem celé roky a rodiny jsou ochotny utratit nemalé sumy za doučování a další přípravu. Cílem je dostat se na některou ze špičkových univerzit, jejichž absolventi mají šanci získat dobře placenou práci.

Jižní Korea dnes odvolala znovuotevření škol plánované na příští týden a místo toho zahájí výuku online. Školní rok měl v zemi začít na začátku března, byl ale již třikrát odložen. Přijímací zkoušky na vysoké školy budou rovněž odloženy, a sice o dva týdny na 3. prosince.

"Mrzí nás, že jsme se zatím nedostali do situace, kdy mohou děti bez rizika navštěvovat školy, ačkoli jsme mobilizovali veškeré síly, abychom snížili nebezpečí nákazy," řekl premiér Čong Sje-kjon. Předseda vlády uvedl, že online lekce začnou 9. dubna a úřady zajistí všem studentům přístup k potřebným technologiím.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína hlásí jen jeden nový případ nákazy koronavirem

03.06.2020 08:28 Pevninská Čína zaznamenala v úterý jen jeden nový případ nákazy koronavirem. Infekce se prokázala u…

Protesty proti rasismu zasáhly celý svět, rostou obavy z šíření koronaviru

02.06.2020 17:38 Aktualizováno Solidaritu s americkými demonstracemi proti policejní brutalitě a rasismu dnes přišly v Sydney…

Ve Wu-chanu otestovány miliony lidí, odhaleno 300 asymptomatických případů…

02.06.2020 17:30 V čínském velkoměstě Wu-chanu, kde se vůbec poprvé na konci minulého roku objevil nový koronavirus,…

V Bangladéši zemřel s covidem-19 první barmský uprchlík

02.06.2020 11:49 Bangladéš dnes ohlásil první úmrtí v souvislosti s covidem-19 mezi barmskými Rohingy, kteří žijí v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy