Na pandemii překvapivě vydělal jeden medicínský obor. Ordinace praskají ve švech

Celosvětová pandemie covid-19 uzavřela mnoho zemí a měst, lidé nadále pracují z domova a ve většině zemí je povinné nošení ochranných obličejových masek. Proč toho nevyužít a nezajít si například na botox, výplň rtů nebo si nechat zmenšit nos? Tuto otázku si zřejmě položilo mnoho lidí a plastické chirurgie praskají ve švech.

Plastické chirurgie po celém světě hlásí nevídaný nárůst klientely, pandemie totiž umožňuje absolvovat dlouhou rekonvalescenci nebo se jednoduše schovat za roušku. Ačkoliv kliniky musely přijmout přísnější opatření, jako jsou negativní testy na covid-19 nebo častější dezinfekce prostor, zůstaly otevřené. Nárůst klientely zaregistrovaly převážně kliniky v Japonsku, USA, Austrálii a v Jižní Koreji.

Plastický chirurg Rod Rohrich z Texasu uvedl pro BBC, že nárůst pacientů je vysoko nad normálem. „Kdybychom chtěli, můžeme pracovat šest dní v týdnu, to je naprosto úžasné,“ míní Rohrich a dodává, že je to právě kvůli pandemii, protože lidé mají čas se doma plně zotavit. Velký nárůst klientů neregistrovalo pouze USA.

Plastická chirurgie v Jižní Koreji je jedna z nejvyhledávanějších na světě převážně zahraničními klienty. Kvůli pandemii covid-19 přestala zahraniční klientela procedury vyžadovat, ale kliniky v Soulu poskytly místním obyvatelům velké slevy.

„Pacienti se i přes covid-19 začali cítit bezpečně a na kliniku začalo přicházet mnoho místních obyvatel,“ řekl mluvčí nemocnice BK v Soulu a dodal, že odhadem se počet klientů zvýšil minimálně o polovinu ve srovnání s předchozím rokem a pomalu se zvyšují i dotazy zahraniční klientely.

V Japonsku musela asociace estetické medicíny kvůli vysokému počtu žádostí o plastické operace požádat místní obyvatele, aby chirurgický zákrok pečlivě zvážili. Vydali žádost, aby lidé zbytečně na operace nechodili, protože by to mohlo podnítit další šíření viru SARS-CoV-2.

Michelle Tajiriová, mluvčí kliniky Bliss Clinic ve městě Fukuoka, potvrdila, že klinika zaznamenala velký příliv klientů, kteří v období sociálního distancování chtěli podstoupit plastickou operaci. „Hlavním důvodem je to, že lidé převážně pracují z domova, a stejně tak skutečnost, že je povinnost nosit obličejové masky, proto lidé mohou zakrýt veškeré obličejové procedury,“ domnívá se Tajiriová.

Související

Zdravotnictví

Zdravotní turistika? Česko by ji mělo podporovat, přináší miliardy korun, říká expert

Stát by měl podpořit zdravotní turistiku, která do České republiky přináší miliardy korun ročně. Podpořit by ji mohl marketingovou kampaní, dotací letenek, případně agenturám a zdravotnickým zařízením závislým na tomto segmentu poskytnout dotace. Kvůli omezení cestování z důvodu zamezení šíření koronaviru podnikatelé v tomto oboru nemají příjem.

Více souvisejících

Plastické operace lékaři operace nemocnice USA (Spojené státy americké) Japonsko

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 23 minutami

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

před 40 minutami

před 1 hodinou

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ministerstvo zdravotnictví, ilustrační fotografie.

Svrčinová na vlastní žádost končí jako hlavní hygienička

Vláda ve středu odvolala hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou na její vlastní žádost, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Do jmenování jejího nástupce bude kompetence hlavního hygienika v plném rozsahu vykonávat její zástupce a ředitel odboru ochrany veřejného zdraví Ministerstva zdravotnictví Matyáš Fošum. Výběrové řízení má být vypsáno v nejbližších dnech.

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

Důchody, ilustrační fotografie.

Valorizace důchodů v lednu 2025: První odhady už naznačují, jak penze porostou

Až na začátku příštího roku se lidem opět zvýší důchody. O výši příští valorizace by mělo být jasno v létě, vyšší penze pak budou senioři pobírat od ledna 2025. Podle odhadů ministerstva práce a sociálních věcí vedeného Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) by důchody měly vzrůst přinejmenším o dvě procenta. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Sestra vůdce KLDR hrozí: Vybudujeme ohromnou vojenskou sílu

Severní Korea hodlá pokračovat v budování "ohromující a nejsilnější vojenské síly" na ochranu své suverenity a míru v regionu, prohlásila Kim Jo-džong, která je vlivná sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, jak informoval ve středu server The Korea Times s odkazem na tamní tiskovou agenturu KCNA.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy