Bangladéš dnes ohlásil první úmrtí v souvislosti s covidem-19 mezi barmskými Rohingy, kteří žijí v tamních uprchlických táborech.
V zařízeních, kde se tísní téměř milion lidí, se potvrdilo už 29 případů koronaviru. Informovala o tom agentura AFP.
Obětí se stal 71letý muž z Kutupalongu, největšího běženeckého tábora na světě, kde nyní žije 600.000 lidí. "Zemřel 31. května, ale teprve včera (v pondělí) v noci se potvrdilo, že zemřel kvůli covidu-19," citovala AFP zdravotnické úřady v oblasti Cox's Bázár na jihovýchodě Bangladéše, kde se tábory s Rohingy nachází.
Uprchlík zemřel v jednom z izolačních center, která jsou v táborech pro případ šíření nákazy vystavěna.
Bangladéš první dva případy nákazy mezi barmskou muslimskou menšinou Rohingů potvrdil 14. května, minulý týden umístil 15.000 uprchlíků do karantény.
Úřady dosud otestovaly 332 Rohingů. Bangladéš celkem od propuknutí nákazy v zemi eviduje 49.532 nakažených koronavirem, z čehož 672 pacientů zemřelo.
Související
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
Nejtragičtější letecké neštěstí v historii Bangladéše: Letadlo se zřítilo na školu, desítky mrtvých
Bangladéš , Rohingové , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
včera
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
včera
Írán prosil o příměří, zastaví obohacování uranu. Chameneí je po útocích znetvořený, prohlásil Hegseth
včera
Co znamená dohoda s Íránem pro USA? Trumpovi poskytla únikovou cestu
včera
Moment úlevy pro celý svět. Starmer vyrazil do Perského zálivu projednat další kroky příměří
včera
Doručoval jsem miliony dolarů. Slavný kulturista popsal, jak ruské podsvětí sponzorovalo Orbána
včera
Vance kope v Maďarsku do všeho a všech. Opřel se do Bruselu, zkritizoval Británii i Zelenského
včera
Příměří zahrnuje i Libanon, tvrdí Pákistán. Na ten se nevztahuje, míní izraelská armáda a pokračuje v útocích
včera
Jak se Magyar katapultoval z pozice řadového úředníka do čela opozice?
včera
Desetibodový mírový plán zveřejněn: Co požaduje Írán od USA?
včera
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
včera
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
včera
Trump mluví o velkém dni pro světový mír i totálním vítězství USA
včera
Počasí: Tento týden noční mrazy přetrvají, v tom příštím se ale citelně oteplí
včera
Trump oznámil, že s Íránem uzavřel čtrnáctidenní příměří. Žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
včera
Pákistán přemlouvá Trumpa, aby prodloužil ultimátum. Možná uspěje
Americký prezident Donald Trump potvrdil, že Spojené státy se nacházejí ve fázi velmi ostrého vyjednávání ohledně válečného konfliktu s Íránem. V krátkém telefonickém rozhovoru pro stanici Fox News odmítl sdělit jakékoli podrobnosti s vysvětlením, že situace je v tuto chvíli příliš vypjatá. Prezident pouze naznačil, že probíhající diplomatické procesy jsou v kritickém bodě.
Zdroj: Libor Novák