V Indonésii se nakazilo půl milionu lidí, Čína masivně testuje

Indonésie dnes překročila půl milionu nakažených koronavirem od začátku epidemie. Počet mrtvých v souvislosti s covidem-19 se zvýšil na 16.000, píše agentura Reuters. Indonésie, kde žije 268 milionů obyvatel, je po Indii druhou nejpostiženější zemí v Asii. Novým výskytům nákazy čelí také další státy v regionu.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) v Číně
doporučujeme

Jižní Korea dnes oznámila 271 nových případů infekce. To je o několik desítek méně než na konci uplynulého týdne, pokles je ale podle odborníků způsobený menším testováním o víkendu. V úterý začnou v zemi platit nová opatření, zavřít budou muset bary a noční kluby, další omezení čekají restaurace i náboženská shromáždění.

Přes 300 nových případů koronaviru dnes oznámilo také hlavní město Japonska Tokio. V celé zemi přibylo 1519 případů a sedm úmrtí. Nejvyšší denní přírůstek Japonsko, kde žije 127 milionů obyvatel, zaznamenalo v sobotu, kdy přibylo 2596 nových případů koronaviru.

Čína pokračuje s masivním testováním v některých velkých městech. V Tiencinu, kde žije přes 12 milionů obyvatel, byly otestovány dva miliony lidí poté, co se ve městě vyskytlo pět nových případů infekce. Téměř 18.000 lidí bylo otestováno v Šanghaji. Tam se několik lidí nakazilo od zaměstnance letiště.

Po sobotním objevu dvou nových případů úřady jsou testováni všichni obyvatelé města Man-čou-li, kde žije 200.000 lidí. Ve městě úřady nařídily zavřít školy a další zařízení přístupná veřejnosti. Čína přistupuje k masivnímu testování a přísným opatřením i v případech, kdy nových případů koronaviru přibývá denně v řádu několika jednotek. Cílem takového postupu je podle úřadů dosáhnout nulového přírůstku nových případů nákazy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé očkovaní proti covidu-19 se mohou najíst levněji, nabízí dubajské…

25.01.2021 13:28 Tři dubajské restaurace nabízejí menu se slevou lidem, kteří prokážou, že se nechali naočkovat…

Roušky odhozené v přírodě mohou být nebezpečné pro zvířata, varují ochránci

25.01.2021 08:26 Jednorázové roušky pomáhají zachraňovat životy lidí, když je chrání před koronavirem. Mohou být ale…

Záchranáři v Číně vysvobodili polovinu ze zavalených horníků

24.01.2021 09:32 Záchranářům na východě Číny se dnes podařilo vysvobodit 11 horníků, které před dvěma týdny v dole…

Wu-chan rok po uzávěře. Život v epicentru pandemie se vrátil k normálu

23.01.2021 09:18 Čínský Wu-chan si dnes připomíná rok od chvíle, kdy úřady jedenáctimilionové město uzavřely kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama