Žhářský útok na renomované filmové studio v Japonsku: 36 mrtvých, podezřelý obžalován

Japonská prokuratura dnes obžalovala muže podezřelého ze žhářského útoku na studio animovaného filmu v Kjótu, který si loni v červenci vyžádal 36 mrtvých a tři desítky zraněných. S odvoláním na japonská média o tom informovala agentura AFP.

Dvaačtyřicetiletý Šindži Aoba byl obžalován z vraždy. Policie na něj vydala zatykač krátce po požáru, oficiálně ho však kvůli těžkým zraněním a popáleninám zatkla až letos v květnu. Aobu policisté zadrželi přímo v nemocnici, kde se ke svému činu přiznal.

At least 10 have died, 38 others were injured in a fire at @kyoani animation studio in the city of #Kyodo#Japan ?? police have taken into custody a man who poured what appeared to be gasoline around the studio https://t.co/iBfeIcsBVB pic.twitter.com/ID3TQJVeb3

— Saad Abedine (@SaadAbedine) July 18, 2019

Aoba 18. července loňského roku vešel do renomovaného kjótského studia Kyodo Animation, kde polil zřejmě benzínem vchod a následně ho zapálil. Podle výpovědi svědků u toho křičel "Zdechněte". Vyšetřovatelům později sdělil, že mu studio ukradlo nápad na román.

Oběťmi útoku se stali převážně mladí lidé, sám Aoba utrpěl popáleniny obličeje, trupu i končetin.

Související

Více souvisejících

Japonsko žhářství Vražda Kyodo Animation Šindži Aoba (žhář)

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy