Americký prezident Joe Biden nominoval na post ministryně práce Julie Suovou, 54letou dceru čínských imigrantů, která již tentýž post zastávala na státní úrovni v Kalifornii a ve Washingtonu později působila jako náměstkyně ministra práce Martyho Walshe, kterého by ve funkci měla nahradit. Její nominaci musí schválit Senát, kterému nyní předsedá demokratická většina.
"Julie je nejen ztělesněním amerického snu, ale také osobou, která se rve za to, aby byl americký sen dostupný co nejvíce lidem," řekl dnes Biden v Bílém domě na shromáždění u příležitosti nominace Suové, kterou v místnosti přivítal bouřlivý potlesk. "Zavřu oči a budu si představovat, že tleskají mně," vtipkoval Biden.
Waslhova nástupkyně, pravděpodobně Suová, bude podle stanice CNN sloužit jako důležitá manažerka v době, kdy se Bidenova administrativa snaží stabilizovat ekonomiku ve stínu obav z recese a současně se snaží rozšiřovat zaměstnanecká práva.
"Má matka před 60 lety přijela do Spojených států na nákladní lodi, protože si nemohla dovolit zaplatit za lodní lístek. Nedávno jí zavolal prezident Spojených států a řekl jí, že její dcera byla nominovaná na post americké ministryně práce," řekla Suová a pokračovala: "Věřím v sílu Ameriky měnit lidi k lepšímu a věřím v sílu dobré, spolehlivé a férové práce měnit k lepšímu".
Biden také vyzdvihl náklonnost Suové k odborům: "Slíbil jsem, že budu nejvíce proodborářský prezident v historii a hodlám to naplnit".
Ještě než Biden uvedl do čela místnosti Suovou, poděkoval za odvedenou práci Walshovi, který se podílel na tvorbě důchodové reformy známé jako Bush-Lewis Act a "předešel katastrofickým stávkám železničních pracovníků", dodal Biden.
Související

Biden podepsal zákon, který má odtajnit další informace o původu koronaviru

Biden poprvé vetoval zákon. Šlo o republikánský návrh k penzijním fondům
Joe Biden , USA (Spojené státy americké) , Senát USA
Aktuálně se děje
před 8 minutami

Tenisová legenda Martina Navrátilová oznámila, že se vyléčila z rakoviny
před 23 minutami

Zisk ČEZu loni stoupl na rekordních 80 miliard, na energetické krizi vydělal osminásobek
před 40 minutami

Ruské síly se snaží dosáhnout alespoň okrajových zisků na Donbasu
před 1 hodinou

Počasí: Teploty porostou, pak přijde prudké ochlazení
před 2 hodinami

Konec Starlinku? Vědci chtějí pro světelné znečištění omezit Muskovy družicové megakonstelace
před 2 hodinami

Proč se v celé Evropě vrací lůžkové vlaky
před 2 hodinami

Japonský premiér přijel do Kyjeva na neohlášenou návštěvu, setká se se Zelenským
před 2 hodinami

Šéf OpenAI se obává vlivu umělé inteligence na práci, volby a dezinformace
před 3 hodinami

Londýnská policie je jako instituce rasistická, misogynní a homofobní, uvádí zpráva
před 3 hodinami

Turecko začalo bránit exportu sankcionovaného zboží do Ruska
před 3 hodinami

Biden podepsal zákon, který má odtajnit další informace o původu koronaviru
před 3 hodinami

Na Krymu se ozvaly výbuchy, podle ruských úřadů útočily drony
před 3 hodinami

Kuvajtské aerolinky Jazeera Airways obnoví v červnu lety do Prahy
včera

Prigožin varoval ruské ministerstvo před ukrajinským protiútokem
Aktualizováno včera

Počet mrtvých po zemětřesení v Turecku podle úřadů překročil 50 tisíc
včera

Mediální magnát Murdoch se v 92 letech znovu zasnoubil
včera

Česko poskytne ICC policejní a ministerské experty k šetření ruské agrese na Ukrajině
Aktualizováno včera

Státy Evropské unie se shodly na společných nákupech a financování munice pro Ukrajinu
včera

Francie přijala spornou Macronovu důchodovou reformu. Opozice vládu nesvrhla
včera
Biden poprvé vetoval zákon. Šlo o republikánský návrh k penzijním fondům
Joe Biden dnes poprvé ve funkci amerického prezidenta vetoval zákon. Republikánský návrh měl správcům penzijních fondů zamezit v rozhodování o investicích na základě faktorů, jako je klimatická změna, vysvětluje agentura Reuters.
Zdroj: ČTK