Biden nominoval novou ministryni práce, schvalovat ji bude Senát

Americký prezident Joe Biden nominoval na post ministryně práce Julie Suovou, 54letou dceru čínských imigrantů, která již tentýž post zastávala na státní úrovni v Kalifornii a ve Washingtonu později působila jako náměstkyně ministra práce Martyho Walshe, kterého by ve funkci měla nahradit. Její nominaci musí schválit Senát, kterému nyní předsedá demokratická většina.

"Julie je nejen ztělesněním amerického snu, ale také osobou, která se rve za to, aby byl americký sen dostupný co nejvíce lidem," řekl dnes Biden v Bílém domě na shromáždění u příležitosti nominace Suové, kterou v místnosti přivítal bouřlivý potlesk. "Zavřu oči a budu si představovat, že tleskají mně," vtipkoval Biden.

Waslhova nástupkyně, pravděpodobně Suová, bude podle stanice CNN sloužit jako důležitá manažerka v době, kdy se Bidenova administrativa snaží stabilizovat ekonomiku ve stínu obav z recese a současně se snaží rozšiřovat zaměstnanecká práva.

"Má matka před 60 lety přijela do Spojených států na nákladní lodi, protože si nemohla dovolit zaplatit za lodní lístek. Nedávno jí zavolal prezident Spojených států a řekl jí, že její dcera byla nominovaná na post americké ministryně práce," řekla Suová a pokračovala: "Věřím v sílu Ameriky měnit lidi k lepšímu a věřím v sílu dobré, spolehlivé a férové práce měnit k lepšímu".

Biden také vyzdvihl náklonnost Suové k odborům: "Slíbil jsem, že budu nejvíce proodborářský prezident v historii a hodlám to naplnit".

Ještě než Biden uvedl do čela místnosti Suovou, poděkoval za odvedenou práci Walshovi, který se podílel na tvorbě důchodové reformy známé jako Bush-Lewis Act a "předešel katastrofickým stávkám železničních pracovníků", dodal Biden.

Související

Více souvisejících

Joe Biden USA (Spojené státy americké) Senát USA

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 23 minutami

ČEZ, ilustrační foto

Zisk ČEZu loni stoupl na rekordních 80 miliard, na energetické krizi vydělal osminásobek

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na rekordních 80,7 miliardy z předloňských 9,9 miliardy korun. Významný nárůst podle firmy odráží enormní růst cen v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, rekordní zisk z obchodování s komoditami na zahraničních trzích a vysokou provozní spolehlivost elektráren ČEZ. Provozní výnosy byly meziročně vyšší o 27 procent, dosáhly 288,5 miliardy korun. 

před 40 minutami

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruské síly se snaží dosáhnout alespoň okrajových zisků na Donbasu

Ruské síly se snaží dosáhnout alespoň okrajových zisků na ukrajinském Donbasu dřív, než při své jarní ofenzivě přijdou o iniciativu, uvedli v novém hodnocení situace na ukrajinském bojišti analytici z amerického Institutu pro studium války (ISW). Rusové podle ISW v uplynulém dni zaznamenali malé úspěchy v Bachmutu a jeho okolí. Za cenu vysokých ztrát také zesilují útoky na Avdijivku.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

European Sleeper plánuje rozšířit své spojení z Berlína do Prahy.

Proč se v celé Evropě vrací lůžkové vlaky

Není pochyb, že Julia Senningerová je milovnicí vlaků. Třiatřicetiletá žena, která žije ve švédském hlavním městě Stockholmu, pravidelně cestuje po železnici nejen za svou rodinou do Lucemburska, ale také do prázdninových destinací. Cestování tímto způsobem dává přednost před létáním především z ekologických důvodů. Dodává však, že vlaky jsou prostě příjemnější, zejména lůžkové spoje. Má štěstí, protože noční vlaky zažívají v kontinentální Evropě comeback a od loňského léta je v nabídce řada nových služeb a další přibudou ještě letos nebo v roce 2024, napsal server BBC News.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

včera

Jevgenij Prigožin

Prigožin varoval ruské ministerstvo před ukrajinským protiútokem

Šéf ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin v otevřeném dopise varoval ministerstvo obrany v Moskvě, že ukrajinská armáda plánuje protiofenzivu s cílem odříznout jeho jednotky od zbytku ruských sil na východě Ukrajiny. Uvedl také, že asi 70 procent města Bachmut je nyní v rukou jeho bojovníků.

Aktualizováno včera

Do záchranných prací se zapojili i čeští hasiči.

Počet mrtvých po zemětřesení v Turecku podle úřadů překročil 50 tisíc

Počet mrtvých po zemětřesení ze začátku února v Turecku překročil 50.000, oznámily dnes turecké úřady. V Sýrii, jejíž severní část otřesy také silně zasáhly, zemřelo podle odhadů nejméně 6000 lidí. Podle tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zemětřesení v jeho zemi způsobilo škody za více než 100 miliard dolarů (2,2 bilionu Kč), informovala agentura AFP.

včera

Rupert Murdoch

Mediální magnát Murdoch se v 92 letech znovu zasnoubil

Zakladatel mediálního impéria News Corp Rupert Murdoch se chce v 92 letech popáté ženit. Americký podnikatel australského původu v dnes zveřejněném rozhovoru uvedl, že se o víkendu zasnoubil se 66letou Ann Lesley Smithovou. Svatba je prý plánována na léto.

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Česko poskytne ICC policejní a ministerské experty k šetření ruské agrese na Ukrajině

Česko poskytne Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC) v Haagu až 15 forenzních expertů ministerstva obrany a dva forenzní experty Policie ČR. Oznámil to dnes náměstek ministra spravedlnosti Karel Dvořák na konferenci v Londýně, která se týkala možností potrestání válečných zločinů na Ukrajině. Předmětem diskuse bylo také zřízení zvláštního tribunálu pro stíhání zločinů ruské agrese. ČTK o tom v tiskovém prohlášení informovalo ministerstvo spravedlnosti.

Aktualizováno včera

včera

včera

Biden poprvé vetoval zákon. Šlo o republikánský návrh k penzijním fondům

Joe Biden dnes poprvé ve funkci amerického prezidenta vetoval zákon. Republikánský návrh měl správcům penzijních fondů zamezit v rozhodování o investicích na základě faktorů, jako je klimatická změna, vysvětluje agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Další zprávy