Biden se drží zuby nehty, i když Demokraté přichází o podporovatele i peníze

Americký prezident Joe Biden podle BBC opět zdůraznil, že zůstává v boji o Bílý dům proti republikánskému vyzyvateli a svému předchůdci Donaldu Trumpovi. Demokraté nicméně kvůli jeho setrvání v kampani přišli o významnou podporovatelku. 

Biden ve vysílání rozhlasové stanice v americkém státě Wisconsin přiznal chybu, když měl zhodnotit svůj výkon v televizní debatě s Trumpem, která proběhla minulý týden. Voliče ale vyzval, aby jej soudili podle toho, jak vykonává funkci prezidenta.

V zákulisí se zároveň snaží uklidnit klíčové postavy Demokratické strany, včetně guvernérů či pracovníků kampaně. "Já jsem kandidát Demokratické strany. Nikdo mě nenahradí. Já neodcházím," zdůraznil podle zdroje BBC News. 

Demokraté ovšem kvůli Bidenovu setrvání v boji o Bílý dům přicházejí o podporovatele a především o peníze. Producentka Abigail Disneyová, příbuzná Walta Disneyho, ve čtvrtek pro stanici CNBC potvrdila, že pozastavuje příspěvky pro stranu do té doby, než Biden oznámí, že nebude kandidovat v listopadových volbách. 

"Mám v úmyslu přestat straně přispívat, dokud Bidena nevymění na prvním místě kandidátky. To je realismus, žádná neúcta. Biden je dobrý člověk a zemi sloužil obdivuhodně, v sázce je však příliš mnoho. Pokud neodstoupí, demokraté prohrají. Tím jsem si naprosto jistá. Důsledky této prohry budou skutečně hrozivé," vysvětlila svůj krok. 

Bidena už k odstoupení z voleb vyzvali tři demokratičtí kongresmani. Nejnověji se ve čtvrtek přidal člen Sněmovny reprezentantů za stát Massachusetts Seth Moulton. Prezidenta ale zároveň podpořili guvernéři států New York, Minnesota a Maryland.

Související

Více souvisejících

Joe Biden Volby USA Demokratická strana (USA) Abigail Disneyová

Aktuálně se děje

včera

Volodymyr Zelenskyj a Petr Pavel

Ukrajina chce s Českem podepsat novou dohodu, prozradil Zelenskyj

Česko je mezi zeměmi, s nimiž Ukrajina plánuje podepsat nové dohody. Po návratu ze summitu NATO to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dohody chystá Kyjev také se Slovinskem a Irskem. Zelenskyj také potvrdil, že je na cestě další vojenská pomoc. 

včera

včera

Miroslav Kalousek

Odpudivá propaganda. Kalousek odsoudil reakci europoslance Turka na atentát

Naprostá většina reakcí z Česka i ze světa především odsoudila sobotní atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa a jakékoliv násilí v politice. Nový český europoslanec Filip Turek (Přísaha a Motoristé) šel dál, za což si vysloužil ostrou kritiku například ze strany exministra financí Miroslava Kalouska. 

včera

Barbora Krejčíková se setkala s princeznami Kate a Charlotte.

Kate předala trofej vítězi Wimbledonu. Mluvila i s českou šampionkou Krejčíkovou

Britská princezna Kate se v neděli dočkala ovací vestoje od publika při mužském finále tenisového Wimbledonu. Šlo o její teprve druhé veřejné vystoupení od konce března, kdy světu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina. S manželkou následníka trůnu se setkala i nová česká wimbledonská šampionka Barbora Krejčíková. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa či Fica? Došly argumenty a přichází násilí. Expert pro EZ řekl, co bude dál

Svět se vzpamatovává z dalšího atentátu na důležitou politickou osobnost. Po slovenském premiérovi Robertu Ficovi schytal ránu ze střelné zbraně republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Je naživu a v pořádku. Podle bezpečnostního experta Tomáše Řepy z Univerzity obrany v Brně ale dva atentáty v rámci západních demokracií za poslední měsíce mohou znamenat „jedině to, že se společnost dále radikalizuje“.

včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Děkuji Bohu, ale nezačnu se bát. Donald Trump opět promluvil

Bývalý americký prezident Donald Trump se v neděli podruhé od atentátu veřejně vyjádřil k tomu, co se stalo. Republikánský prezidentský kandidát poděkoval Bohu a dal najevo, že ani nyní se nezačne bát. Trump se už za pár dní chystá znovu veřejně vystoupit.

včera

včera

včera

včera

Kateřina Siniaková

Na Krejčíkovou ve Wimbledonu navázala Siniaková. S Townsendovou vyhrála turnaj ve čtyřhře

Sobota byla ve Wimbledonu ryze českým dnem. Poté, co ve finále ženského singlu uspěla po Janě Novotné, Petře Kvitové a Markétě Vondroušové jako čtvrtá Češka v historii v éře samostatného státu Barbora Krejčíková, připsal si český tenis ještě ten samý den úspěch i v ženské čtyřhře. Finále turnaje totiž ovládl česko-americký pár Kateřina Siniaková-Taylor Tonwsendová poté, co dvakrát 7:6 porazil kanadsko-novozélandské duo Gabriela Dabrowská-Erin Routliffeová.

včera

včera

včera

Co bude dál? Trumpův kult posílí, míní analytici. Kampaň se změní, ale nikdo neví jak

Spojené státy americké zažily atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který usiluje o návrat do Bílého domu. Co bude dál? Odpovědi na zásadní otázku se v analytických textech věnují přední světová média v čele s americkou CNN a britskou BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy