Americký prezident Joe Biden se v neděli večer ocitl shodou náhod v ohrožení. Do SUV v jeho koloně totiž neúmyslně narazil automobil. K incidentu došlo v blízkosti kampaňové centrály ve Wilmingtonu ve státě Delaware. Biden se podle očitých svědectví polekal, obě havarovaná vozidla byla poškozena.
Prezidentská ochranka potvrdila, že k nehodě došlo, zatímco Biden nastupoval do svého vozu. Mluvčí ochranné služby Steve Kopek sdělil zpravodajské stanici CNN, že šlo o neúmyslný incident. Ve Wilmingtonu v neděli hustě pršelo.
Nehoda se stala krátce po 20. hodině místního času a doprovodila ji hlasitá rána. Prezident se podle očitých svědků ohlédl, aby zjistil, co se stalo. Bodyguardi mezitím obklíčili stříbrné auto a řidiči řekli, aby dal ruce nad hlavu. Jejich kolegové eskortovali hlavu státu do vozu, v němž už seděla první dáma Jill.
Biden navštívil kampaňovou centrálu, aby popřál zaměstnancům příjemné prožití vánočních svátků. Šlo o první návštěvu od chvíle, kdy tam lidé během letošního léta začali pracovat.
Biden je prezidentem od ledna 2021, z mandátu mu tedy zbývá něco přes rok. Před necelým měsícem oslavil politik Demokratické strany jednaosmdesáté narozeniny, přesto hodlá v příštím roce obhajovat funkci. Podle průzkumů se jako nejpravděpodobnější vyzyvatel jeví jeho předchůdce Donald Trump.
Související
Během nechvalně známé debaty v roce 2024 jsem měla strach, že má mrtvici, přiznala Bidenova manželka
Amerika truchlí. Na Jesseho Jacksona vzpomíná Trump, Biden i Harrisová
Joe Biden , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 3 minutami
Nejtragičtější letecká havárie v Československu se stala před 50 lety
před 44 minutami
Podruhé za léto může být 40 stupňů. Diví se i meteorologové
před 1 hodinou
Macinka ukázal esemesku od prezidenta. Opět řeší nejmenování Turka
před 2 hodinami
Sánchez: Nacházejících 12 hodin bude pro Španělsko klíčových
před 3 hodinami
Válka, kterou nikdo nechtěl. Saúdská Arábie se půl roku snažila vyhnout konfliktu s Íránem, nepovedlo se
před 4 hodinami
Sliboval Ameriku na prvním místě, teď ho nezajímá, co se děje doma. Trump má nejmenší podporu v historii
před 4 hodinami
Zemřel oscarový písničkář Glen Hansard, autor hitu Falling Slowly
před 4 hodinami
Německo se řítí do politického chaosu. Klíčový Merzův člověk obešel zákony, pořídil si dítě z USA
před 5 hodinami
Uzavření Hormuzského průlivu vyvolalo efekt, který nikdy v historii nenastal. Může zdevastovat světové ekosystémy
před 6 hodinami
Počasí: Tropy hrozí v části Moravy i o víkendu. Meteorologové avizují další výstrahu
před 6 hodinami
V Keni začali hromadně umírat sloni. Důvod je pro vědce záhadou
před 6 hodinami
Čínské roboty nechceme. USA zakázaly dovoz humanoidů i robotických psů
před 7 hodinami
Nepeče se jen Evropa. V Indii se nedá dýchat už po ránu, teploty běžně přesahují 44 stupňů
před 8 hodinami
Zeptám se Putina na podporu Íránu, prohlásil Trump. Podle médií ho to ve skutečnosti nezajímá
před 9 hodinami
Proč Ukrajina cílí na "ruský Amazon"? Pádem největšího dlužníka v zemi chce rozpoutat dominový efekt
před 9 hodinami
Japonsko svádí závod s časem. Počet mrtvých po zemětřesení roste, pod troskami zůstávají zavalení lidé
před 11 hodinami
Počasí: Extrémní vedra budou pokračovat i příští týden
včera
Netanjahu se v Bílém domě setkal s Trumpem. Neexistuje jiná možnost, než další údery proti Íránu, tvrdí
včera
Po zemětřesení v Japonsku explodovalo nákupní centrum. V troskách pohřbilo desítky lidí
včera
Zelenskyj řešil v Bílém domě střely do Patriotů. Zeptám se Putina, jestli pomáhá Íránu, prohlásil Trump
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opustil Bílý dům po jednání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, přičemž jen necelou čtvrthodinu po jeho odjezdu dorazil na místo izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
Zdroj: Libor Novák